Zařazeno : MS1405, Latvala

Honza Froněk, 11.05.2014 20:31
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3553x

Jari-Matti Latvala napravil reputaci po havárii v Portugalsku a vyhrál Argentinskou rally před týmovým kolegou Sébastienem Ogierem. Třetí místo ze zámoří veze Kris Meeke. Martin Prokop dokončil osmý.

Rozhodující náskok si pilot VW vybojoval během druhé etapy. Ogiera trápily problémy s pneumatikami, které dostávaly hodně zabrat a z jedné mu úplně slezl vzorek. Před závěrečnou etapou dělilo rivaly z VW 31,2 vteřiny. Během čtyřech testů závěrečného dne Latvala tento náskok rozšířil až na minutu a půl. Kris Meeke třetí místo kontroloval od závěru prvního dne. Jen jeho ztráta narostla z minuty na minut šest. Na čtvrté místo se probojoval po restartu Andreas Mikkelsen, v závěru první etapy ho vyřadil alternátor. Páté místo je slušným výsledkem pro Thierry Neuvilla, který musel také využít Rally2. Soutěž bez havárie konečně dokončil Robert Kubica, který veze body za šesté místo. Elfyn Evans pak za sedmé. Martin Prokop dokončil na osmé pozici. Do top 10 se vešel ještě Mikko Hirvonen, který restartoval po nehodě v prvním dni a vítěz WRC-2 Nasser Al-Attiyah.

Jezdci VW přidali ještě body za PowerStage, Ogier tři, Latvala jeden. Hirvonen díky druhému času bere dva. Finský pilot M-Sportu se v závěru rozjel a kromě PowerStage vyhrál všechny RZ třetí etapy. Vítězství v RZ si připsal i Thierry Neuville.