English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Populární Kopná se hlásí o slovo a avizuje velké divácké taháky!

Zařazeno : Sprint1402

Roman Ordelt, 13.05.2014 17:32
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4031x


Již podvaadvacáté se uskuteční nejoblíbenější český rallysprint na Kopné, letošní ročník proběhne pod oficiálním názvem XXII. antiradary.net Rallysprint Kopná ve dnech 30. – 31. května 2014 jako druhý podnik sedmidílného seriálu TIMESEAL Mistrovství České republiky ve sprintrally a zároveň jako součást Poháru České republiky v rally.
Populární Kopná se hlásí o slovo a avizuje velké divácké taháky!
Populární Kopná se hlásí o slovo a avizuje velké divácké taháky!

Organizátoři z Rallysprint Klubu v AČR Podkopné Lhoty vypsali rovněž Pohár pořadatele, další zápočet slušovického rallysprintu je Juniorský mistr ČR, Dámský pohár ČR a Pohár mládeže.

Pořadatelé kolem motoristické rodiny Minaříků z Podkopné Lhoty připravili opět tzv. rallysprint na pětníku v okolí Slušovic. Celková trať Kopné měří v letošním roce 178,11 km a obsahuje 8 rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích Kameňák, Kopná, Raková a Hvozdná v celkové délce 77,96 km. Harmonogram rally vychází z osvědčeného formátu i schématu z předchozích let. „Pořádat rally je rok do roku složitější. Automobilové soutěže nemají v současné době ustláno na růžích a jednání jsou stále obtížnější. Pokud půjde vývoj dále tímto směrem, těžko budeme hledat vhodné tratě. Vycházíme z loňské podoby skladby tratě a došlo pouze k několika malým změnám. Měli jsme v plánu nové úseky tratě, ale bohužel pochopení na obcích nebylo. Výborně se nám však spolupracuje se starostou Slušovic panem Hradeckým, který nám vychází všemožně vstříc,“ pověděl Josef Minařík, ředitel Rallysprintu Kopná. Samotný rallysprint se uskuteční v sobotu 31. května, start proběhne na náměstí ve Slušovicích v 9 hodin, první vůz se objeví v cíli na stejném místě již v 15:19 hodin. Kopná je opět připravena jako tzv. rallysprint na pětníku, start každé rychlostní zkoušky najdeme od centra soutěže ve Slušovicích do pouhých deseti kilometrů. „Patří to k našim záměrům, abychom vycházeli z osvědčené skladby tratě. Hledat v dnešní době nové úseky je velmi složité a ještě těžší je získat potřebná povolení. Proto se pořád točíme kolem osvědčených rychlostních zkoušek,“ upřesnil Josef Minařík, ředitel antiradary.net Rallysprint Kopná.

Podobně jako v loňském roce proběhne v předvečer samotného rallysprintu testovací rychlostní zkouška neboli shakedown. Ten se uskuteční v pátek 30. května v době od 17 do 19 hodin na úseku Neubuz – Slušovice v blízkosti zemědělského letiště Bílá hlína. „V loňském roce se nám shakedown osvědčil. Nechtěli jsme, aby nám závodní auta lítala těsně před rallysprintem po okolí, neboť nám volali rozhořčení starostové z okolních obcí. Našli jsme vhodný úsek a zamezíme tomu, abychom dráždili starosty okolních obcí jakýmkoliv testováním ostrých aut. Zároveň je zakázáno testování soutěžních vozidel v nejbližším okolí pod hrozbou vyloučení ze soutěže. Zvedli jsme počet aut na shakedownu na padesát, přičemž počet průjezdů ve vyhrazené době není omezen,“ pověděl ředitel Minařík.

Servisní parkoviště bude opět umístěno v rozlehlých prostorách areálu dostihové dráhy ve Slušovicích. Seznamovací jízdy jsou na programu v pátek 30. května v době od 8:30 do 15 hodin, administrativní a technické přejímky proběhnou rovněž v pátečních odpoledních hodinách, přejímky vozů opět v areálu autoservisu H& S auto, s.r.o. (Billy Latif) v Nových Dvorech, ředitelství soutěže najdeme tradičně v prostorách firmy Fagus u dostihové dráhy ve Slušovicích. Slavnostní vyhlášení výsledků rally a předání cen proběhne v Derby clubu v sobotních večerních hodinách pod moderátorskou taktovkou osvědčené dvojice moderátorů Dalibor Gondík a Otakar Brousek ml., kteří se objeví možná i ve startovním poli. „V současné době to řešíme, zda pojedou jako přímí aktéři nebo v roli předjezdců. Diváci uvidí na trati další známou tvář, a to populárního herce Lukáše Langmajera, který do tajů rally proniká stále častěji,“ upřesnil šéf slušovického rallysprintu.   

Tři týdny před startem rallysprintu probleskují informace o nebývale kvalitním startovním poli, které se objeví na startu letošního slušovického rallysprintu. „Přihlášky nám chodí prakticky každý den. Víme, že se u nás sejde nebývalá konkurence, nejlepší za poslední léta. Jednak co se jezdecké účasti týká, tak i ze strany vozového parku. Diváci uvidí soutěžní speciály, které v Česku ještě nejely. Zatím nechceme zveřejňovat jednotlivá jména, ale můžu potvrdit, že se na startu objeví obhájci loňského prvenství Tomáš Kostka s Miroslavem Houštěm, kteří představí v české premiéře vůz Citroën DS3 WRC! A to nebude jediný tahák na Kopné, diváci se mají opravdu na co těšit,“ prozradil Minařík. Na letošní Kopné je vypsán opět Pohár pořadatele, kde vedle historických automobilů mohou podle výjimky startovat i nejnovější soutěžní vozy specifikace WRC.

Na startu letošní Kopné se očekává přes sto posádek, uzávěrka přihlášek pro soutěžící je stanovena na úterý 20. května. Přihlášku podobně jako další informace najdete na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a v nejbližší době rovněž v dalších tiskových informacích. Pro zástupce sdělovacích prostředků se připravuje pár dní před startem i tisková konference ve Slušovicích za účasti předních jezdců.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Roman Kresta: Moc lépe už to na Kopné nešlo

Roman Kresta: Moc lépe už to na Kopné nešlo

03.06.2014 10:04

Článek ADELL MOGUL racing team, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Group B: The Lancia Delta S4 Story Part V part 2

/ Další video...