English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Počet účastníku ROPRO Clio R3 Trophy se rozrůstá

Zařazeno : MMCR1403, Renault

Top Media, 16.05.2014 09:46
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4534x


Seriál MMČR 2014 pokračuje v rychlém sledu třetím podnikem sezony. Ten zavede posádky na západ Čech, do okolí Klatov a Vimperku. V rámci druhého dílu ROPRO Clio R3 Czech Trophy se do závodu přihlásilo sedm dvojic, tedy o dvě více než v Českém Krumlově.
Počet účastníku ROPRO Clio R3 Trophy se rozrůstá
Počet účastníku ROPRO Clio R3 Trophy se rozrůstá

Tento fakt však bohužel kontrastuje s počtem přihlášených posádek Rallye Šumava Klatovy, který se zastavil na číslovce 34. Přesto třída 5, do které jsou zařazeni všichni účastníci ROPRO Clio R3 Czech Trophy, bude s devíti vozy nejobsazenější třídou letošního ročníku západočeské soutěže.

Se startovním číslem 16 půjde do závodu lídr kategorie dvoukolek v českém šampionátu a také vítěz úvodního pohárového klání v Českém Krumlově Josef Peták. Zkušený příbramský pilot nastoupí opět Alenou Benešovou.

„V Krumlově jsme se trochu rozjeli, a tak doufám, že budu mít ze Šumavy mnohem lepší pocity. Bohužel v krátké pauze mezi Krumlovem a Šumavou nebyl čas na zásadnější změny nebo testování, naši mechanici se navíc museli věnovat opravě havarovaného vozu Jana Dohnala z Krumlova. Starosti mi dělá počasí. Často prší v nepředvídatelných pásech a zřejmě tomu tak bude i při závodě. Asi nás čeká velká loterie, ale nic proti tomu nenaděláme. Všichni budeme mít stejné podmínky,“ říká před klatovským startem Josef Peták, jenž bude v Klatovech obhajovat prvenství v pohárovém hodnocení.

Loni byl na Šumavě jako druhý jezdec „cupu“ klasifikován Patrik Rujbr. V Českém Krumlově ho hendikepovala bolest po zlomenině zápěstí. Jaký je jeho aktuální zdravotní stav?

„Ruka je určitě v lepší kondici než na Krumlově. Ale jestli to bude úplně dobré, to se ukáže až při zátěži na rychlostních zkouškách. Rádi bychom dopadli lépe než v Krumlově. Uvidíme, co s průběhem závodu udělá počasí, neboť na krumlovském závodě jsme se trochu potýkali s novými pneumatikami. Před Šumavou jsme zapracovali na změně geometrie, existuje i varianta, že tentokrát sáhneme i po konkurenční značce pneumatik,“ přiznává Patrik Rujbr.

Do souboje této dvojice se jistě bude chtít zapojit Adam Kobliha, navigován Petrech Chodurou. Valašská dvojice zajela v Krumlově solidní závod a jen smolná penalizace je připravila o pohárové vítězství. Na Šumavě však Kobliha pojede teprve podruhé, při premiérovém startu s hondou v roce 2011 byl závod navíc ukončen po tragické nehodě Jiřího Skoupila.

„Už se těšíme na další souboje s Pepou Petákem a samozřejmě bychom se rádi neztratili ani ve dvoukolkách. Špička třídy 5 však v Krumlově jela hodně rychle a asi nám bude chvíli trvat, než se jim dokážeme přiblížit,“ prorokuje Adam Kobliha.

Silnou čtveřici uzavře dvojice Vlastimil Maxa - Štěpán Palivec, která loni právě na Šumavě, při premiérovém startu ve velkém mistráku, obsadila čtvrté místo ve třídě 5 a třetí v pohárovém hodnocení. Maxa se neztratil ani v Krumlově, přesto dvoudenní závody bere jako možnost sbírat další cenné zkušenosti.  

„Na dvoudenních závodech chci hlavně sbírat zkušenosti, větší výsledkové ambice mám ve sprintech,“ vysvětluje letošní ambice Vlastimil Maxa.

Očekávaných favoritům však bude připraven poprvé v pohárové historii konkurovat zahraniční jezdec. Navíc se soutěžácké kolébky, z Finska. Jde o Joose Koja. Kojo nebude na českých tratích žádným nováčkem, na kostelecké Matrix rally 2012 obsadil čtvrté místo ve třídě 6. Tentokrát usedne za volant clia z dílen XTG Motorsport Klubu. Šestatřicetiletý Joose Kojo má na svém kontě i čtyři světové starty na domácí Neste Rally Finland.

Zrádný Krumlov byl náročným debutem v ROPRO Clio R3 Czech Trophy pro Martinu Daňhelovou. S odjetými kilometry se postupně zvyšovala i její vnitřní spokojenost, což bude moci potvrdit už na Šumavě.

Poslední Renault Clio R3 v sedmičlenném pohárovém poli bude pilotovat Michal Kravec. Tento jezdec patří k inventáři západočeské soutěže posledních let, od roku 2009 na startu ani jendou nechyběl.

„Krumlov nabídl skvělou podívanou a jeden z nejdramatičtějších závodů v pohárové historii. Věřím, že průběh Šumavy proběhne v podobném duchu. Pokud mluvím za všechny účastníky poháru, všichni jsou rádi za změnu formátu závodu, kde odpadne noční přejezd servisních vozů a mechaniků na Vimpersko. A doufám, že všechny přihlášené posádky budu moci přivítat i na cílové rampě v Klatovech. Všem přeji hodně zdaru," říká před startem promotér Clio R3 Czech Trophy 2013 Zdeněk Pekárek.

Rally Šumava Klatovy se uskuteční 16. – 17. května 2014. Posádky se vydají vstříc prvním rychlostním zkouškám v pátek v 17:45 hodin z náměstí v Klatovech. V dalším průběhu je čeká 13 rychlostních zkoušek o celkové délce 161,54 km. První posádky dorazí zpět do cíle v sobotu po 19. hodině.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Renault pojede 7 závodů ME včetně Barumky

21.02.2013 11:35

Článek Honza Froněk, ME

Renault testuje nové Clio R3

Renault testuje nové Clio R3

10.10.2013 13:42

Článek Honza Froněk, WRC

Nahradí Renault v J-WRC Citroen?

Nahradí Renault v J-WRC Citroen?

31.05.2015 11:41

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Vstoupí Renault do WRC?

21.01.2011 12:51

Článek Radek Vojtěchovský, Ostatní

Racing-Mania.cz

Nové Clio R3 za rok

27.06.2013 17:53

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Italské Legendy ve znamení velké show [7xVIDEO]

/ Další video...