English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

V Klatovech už jen hodiny do startu

Zařazeno : MMCR1403, Pech, Jakeš

Karel Špaček, 16.05.2014 13:47
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3952x


V jihozápadních Čechách je již vše připraveno ke startu 23. Historic Vltava Rallye a 49. Rallye Šumava Klatovy. Závodníci mají za sebou seznamovací jízdy i testovací rychlostní zkoušku, divákům byly ve čtvrtek představeny i vybrané posádky.
V Klatovech už jen hodiny do startu
V Klatovech už jen hodiny do startu

V pátek v 16 hodin sjede první z vozů ze startovní rampy postavené na klatovském náměstí Míru. Další informace k soutěži se průběžně objevují i na klubových stránkách www.pamk.cz.

Čtvrteční program klatovských soutěží zakončily technické a administrativní přejímky historických vozů a poté i slavnostní představení posádek 23. Historic Vltava Rallye a 49. Rallye Šumava Klatovy na klatovském náměstí Míru. „Motivace nám nechybí – myslím, že je tu tak pět kandidátů na vítězství, takže nebude možné jet pomalu,“ nechal se slyšet obhájce prvenství Václav Pech, který se vyslovil i k trati: „Díky použití protikatovacích zábran nečekáme problémy s vysokou trávou v zatáčkách, která by zakrývala případné kameny. Jede se tentokrát v květnu, takže bude na trati i méně zbytků zimního posypu než obvykle.“ Druhou příčku za Pechem na nedávné českokrumlovské soutěži obsadil talentovaný Miroslav Jakeš. Ten je i největším papírovým soupeřem pro plzeňského jezdce při Rallye Šumava Klatovy. Jeho spolujezdec Jaroslav Novák prozradil: „Víme, že Vašek bude na domácích tratích rychlý, nicméně možná se soustředíme na některou z rychlostních zkoušek a pokusíme se jej tam porazit. Samozřejmě mu ale neřekneme dopředu, která to bude.“ Mezi mladé jezdce patří i Adam Kobliha. Ten pojede s Renaultem Clio R3 a patří k favoritům kategorie 2WD - na Rallye Český Krumlov byl rychlejší dokonce než zkušený Josef Peták. „Pojedeme s tímto vozem teprve druhou soutěž, a tak teprve sbíráme zkušenosti. Navíc to bude i naše premiéra v Klatovech, naším cílem bude tedy hlavně dojet na rampu. Rádi bychom ale postupně také zrychlovali a přidali do jízdy i trochu dravosti,“ shodla se mladá posádka Kobliha – Chodura.

Na slavnostním představení posádek nechyběly ani posádky historických vozů v čele s Jiřím Kalistou a Michalem Šofrem, kteří právě před rokem pod Černou věží poprvé předvedli svůj nablýskaný vůz Subaru Legacy RS. „Diváci nás možná za to nebudou mít rádi, ale musím říci, že máme letos radost z chladna a deště. Jednak to lépe svědčí chlazení našeho vozu, jednak já sám rád jezdím na mokrých tratích,“ usmíval se Jiří Kalista, který si svými výkony v poslední době vysloužil velký respekt soupeřů i fanoušků. Tečku za čtvrtečním programem na náměstí Míru obstaral velmi efektní ohňostroj, prováděný společností Minergis, která se v minulém roce stala ve své oboru mistrem světa. V tuto chvíli se však již vše chystá ke startu, který je pro první vůz 23. Historic Vltava Rallye naplánován na 16 hodin, první vůz 49. Rallye Šumava Klatovy odstartuje v 17.35.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Šumavě po první etapě dominuje Pech

Šumavě po první etapě dominuje Pech

17.05.2014 09:06

Článek Karel Špaček, Česká rally

Rally Šumava vyhrál Václav Pech

Rally Šumava vyhrál Václav Pech

17.05.2014 19:56

Článek Karel Špaček, Redakce, Česká rally

34 posádek přihlášeno na Šumavu

34 posádek přihlášeno na Šumavu

12.05.2014 10:19

Článek Honza Froněk, Česká rally

V Klatovech už jen hodiny do startu

V Klatovech už jen hodiny do startu

16.05.2014 13:47

Článek Karel Špaček, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ford Focus WRC a Václav Pech

/ Další video...