English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Daňhelová s R3: od těžké soutěže k ještě těžší

Zařazeno : MMCR1403, Daňhelová

Karel Špaček, 24.05.2014 09:10
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6634x


Druhý díl hledání společné řeči Martiny Daňhelové s Renaultem Clio R3 měl jméno Rallye Šumava Klatovy. I tuto soutěž provázely nepříznivé povětrnostní podmínky, přesto posádka Daňhelová – Daňhel soutěž dokončila, a to na devatenácté příčce absolutního pořadí.
Daňhelová s R3: od těžké soutěže k ještě těžší
Daňhelová s R3: od těžké soutěže k ještě těžší

Jihočeška Martina Daňhelová si letos naložila na svá bedra nesnadný cíl - naučit se správně zacházet s rychlým Renaultem Clio R3. Bohužel zatím neměla štěstí na počasí, a tak dosud čeká na tu správnou chvíli, ve které by co nejlépe dokázala využít možností silného vozu. „Zkušenosti posbírané na krumlovské soutěži byly ale už poznat, a to zejména na oschlých částech trati,“ mudruje sympatická pilotka. „Kdykoliv byla cesta suchá nebo aspoň osychala, hned jsem se cítila mnohem jistěji. Na okruhové erzetě jsem navíc věděla, že na tvrdší variantě pneumatik by se mi jelo ještě o něco lépe. Takových chvil na Šumavě ale bylo letos opravdu málo. Zejména v samotném závěru místy teklo po trati dokonce tolik vody, že se nám kola protáčela i při jízdě do kopce. Našim hlavním úkolem bylo soutěž dokončit, a tak jsme v těžkých podmínkách raději zvolnili – na mokru se ještě mám hodně co učit. Jediný dramatičtější okamžik jsme zažili na deváté rychlostní zkoušce, kdy jsem přehlédla protikatovací zábranu, naše auto na ni najelo a my najednou měli díru v podlaze. Naštěstí clio je bytelné a kromě plechu nedoznalo žádné další újmy třeba u řízení nebo na poloose. A tak jsem jen do konce soutěže musela poslouchat, že tátu zebou nohy… I tuhle příhodu ale beru za součást mé školy jízdy s R-trojkou. Teď už vím, že z auta opravdu není moc dobrý výhled ven, tudíž musíme psát přesnější rozpis a všechny podobné překážky v něm musíme mít zaznamenané. Když bych naše vystoupení shrnula, byla to ještě těžší soutěž, než o dva týdny předtím ta českokrumlovská, a to zejména povětrnostními podmínkami. Sobotní etapa mi navíc připadala dlouhá až zdlouhavá, hodně jsme seděli v autě a málo závodili. Ale pořadatelé měli vše připraveno dobře, zamrzela nás jen pokuta za rychlou jízdu při seznamovačkách a taky až příliš souběžných akcí v době vyhrazené pro najíždění páteční etapy,“ dodává světlovláska.

Rodinná posádka Daňhelová – Daňhel na „Šumavě“ spolupracovala dobře a v cíli Rallye Šumava Klatovy obsadila devatenáctou příčku celkového pořadí. O příštím víkendu se ale z nich stanou soupeři. Na Rallysprintu Kopná každý z nich usedne do jiného vozu Renault Clio Sport týmu LB Trans racing  a poté budou společně s další desítkou konkurentů bojovat o body ve třídě 8 sprintového šampionátu. Vlastimil Daňhel premiérově přivítá na pozici navigátorky Kateřinu Janovskou, na dveřích budou mít startovní číslo 57, zatímco kompletně dámská posádka poveze číslo 50. V ní vedle Martiny Daňhelové tradičně usedne Karolína Jugasová a připomeňme, že úvodní sprint sezóny ve Valašském Meziříčí dívky ve třídě 8 vyhrály. „Jsem ráda, že součástí tohoto sprintu je i shakedown, kde budu mít možnost si zase zvyknout zpátky na enkové auto,“ doplňuje zamyšlená Martina Daňhelová, připomenutí dubnového vítězství ji vykouzlí úsměv na líci: „Dobře víme, že se opět vydáváme do vlčího doupěte plného místních moravských šelem, a tak si ani tentokrát raději neklademe přehnané výsledkové cíle. Samozřejmě bychom ale i tentokrát rády uspěly!“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Dobojováno!

Dobojováno!

25.10.2013 19:37

Článek TOP Media, Česká rally

Když je zklamání silnější…

Když je zklamání silnější…

09.04.2015 12:44

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

LB Trans Racing před vrcholem sezony

LB Trans Racing před vrcholem sezony

29.08.2013 13:59

Článek Jiří Dokulil, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Pikes Peak Record Breaking Run with Monster Tajima

/ Další video...