English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Kopecký propaguje značku ŠKODA v Austrálii

Zařazeno : Kopecký

Škoda Motorsport, 20.06.2014 10:23
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 5853x


Jan Kopecký je v Austrálii poprvé, ale „země protinožců“ si už teď získala jeho srdce. „Lidé tu jsou velice přátelští a příroda je prostě ohromující,“ říká český jezdec nadšeně.
Kopecký propaguje značku ŠKODA v Austrálii
Kopecký propaguje značku ŠKODA v Austrálii

Jakožto mistr Evropy je skvělým vyslancem značky ŠKODA na opačném konci světa – a má svým startem na „International Rally of Queensland“ v sobotu a v neděli pomoci značce k dalšímu vzestupu. Druhou špičkovou posádkou ve voze Fabia Super 2000 jsou obhájci titulu Gaurav Gill a Glenn Macneall.

„Obě vítězství vozů ŠKODA v australské rally v posledních letech vzbudila velký mediální ohlas a značce pomohla,“ říká Pavel Hortek, šéf týmu ŠKODA MRF.

Jan Kopecký s navigátorem Pavlem Dreslerem se ve svém volném čase samozřejmě vydali také na poznávací cestu po překrásném Queenslandu, který je od Mladé Boleslavi vzdálený přes 14.000 kilometrů. Součástí této cesty byla i návštěva zoologické zahrady, kde si posádka prohlédla klokany a další exotická zvířata jako koaly a vombaty. Oba také při plavbě v kajaku prozkoumali mořské pobřeží. „Bylo to pěkné odreagování od jinak hektického programu rally,“ pochvaloval si Kopecký: „Ale koneckonců tu nejsme na dovolené.“

Proto jej i s jeho navigátorem před třetím startem letošní sezóny Asijsko-pacifického mistrovství (APRC) v prvních dnech v Austrálii také čekal tvrdý tréninkový program. Při příjemných teplotách do 20°C – v Austrálii je teď právě zima – si oba uběhli osmikilometrový okruh po Sunshine Coast. „Ostatní běžci nás tam zdravili přátelským ‘G’day’,“ referuje Kopecký viditelně potěšený příjemným chováním Australanů.

Ve středu bylo na programu ještě fotografování a televizní natáčení, při němž se posádka před kamerami na pláži v Caloundře představila ve člunu a se státní vlajkou. Ve čtvrtek pak úřadující mistr Evropy a jeho navigátor definitivně přepnuli do soutěžního režimu. Vždyť po jednom vítězství a jednom druhém místě v dosavadním průběhu chtějí i o tomto víkendu získat pro značku ŠKODA dobrý výsledek. To by bylo dalším důvodem k tomu si Austrálii ještě více zamilovat.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Kopecký chce více startů v ME

07.01.2013 12:59

Článek Honza Froněk, ME

Racing-Mania.cz

Jan Kopecký je bez kontraktu na příští rok

17.11.2011 09:14

Článek Honza Froněk, IRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...