English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

APRC: Kopecký i v Austrálii pokračuje ve vítězné sérii značky ŠKODA

Zařazeno : Kopecký

Škoda Motorsport, 22.06.2014 18:12
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 5243x


Jan Kopecký (CZ) zdvihl v Austrálii se zářícím úsměvem nad hlavu pohár pro vítěze. Mistr Evropy se svým bezchybným výkonem na „International ‚Rally of Queensland“ vybojoval pro tým ŠKODA MRF třetí vítězství v letošním ročníku Asijsko-pacifického mistrovství (APRC).
APRC: Kopecký i v Austrálii pokračuje ve vítězné sérii značky ŠKODA
APRC: Kopecký i v Austrálii pokračuje ve vítězné sérii značky ŠKODA

Český jezdec se navíc dostal i do vedení celkového hodnocení APRC. ŠKODA také posílila své vedení v hodnocení značek a má nakročeno k úspěšné obhajobě titulu. Zhruba o 16.000 kilometrů dále na západ vyhrál belgický jezdec Freddy Loix o jeden den dříve triumfoval v podniku mistrovství Evropy FIA v Belgii, rovněž s vozem Fabia Super 2000.

„Tento úspěch v Austrálii nás naplňuje štěstím, protože to byla velice těžkou rally. Po nočním dešti byly tratě extrémně kluzké. Navíc jsem v neděli na tratě vyjížděl jako první a několikrát jsem musel zastavovat kvůli kravám, které stály na v cestě. Ale ke zdejší překrásné přírodě to prostě patří “, říká Kopecký. I přes časovou ztrátu dojel ve své první soutěži v Austrálii se svým navigátorem Pavlem Dreslerem po patnácti rychlostních zkouškách do cíle 1:09,3 minuty před domácí posádkou Scott Padder/Dale Moscatt.

Díky svým pevným nervům získal dvaatřicetiletý Kopecký zaslouženě také FIA Pacific Cup. Pro značku ŠKODA to byl na „International Rally of Queensland“ již třetí úspěch v řadě. V roce 2012 tu triumfoval Australan Chris Atkinson ve voze Fabia Super 2000, v roce 2013 zvítězil Fin Esapekka Lappi. Po úspěchu v Austrálii vyhrála ŠKODA pokaždé také mistrovský titul v tomto prestižním seriálu. A Kopecký má nakročeno k tomu, aby v této sérii úspěchů pokračoval: Po třech soutěžích v pro něj novém mistrovství APRC má český pilot na kontě dvě vítězství a jedno druhé místo a suverénně tak před svým týmovým kolegou Gauravem Gillem z Indie vede celkové hodnocení.

Obhájce titulu spolu se svým navigátorem, Novozélanďanem Glennem Macneallem z Nového Zélandu dominovali v prvních třech rychlostních zkouškách, pak ale sklouzl z cesty a musel soutěž vzdát. „Bylo to extrémně hořké. Přišli jsme kvůli tomu o místo na stupních vítězů a o důležité body v boji o titul. Mrzí mne to hlavně kvůli našemu týmu“, říká Gill, který vyhrál úvodní podnik série APRC na Novém Zélandu. Čínská posádka Jun Xu a Sheng Liu v dalším voze ŠKODA Fabia Super 2000 dojela na pátém místě. Příští soutěž APRC se jede od 15. do 17. srpna v Malajsii.

Číslo pro „International Rally of Queensland“: 10
V 10 z 15 hodnocených rychlostních zkoušek „International Rally of Queensland“ zajeli piloti vozů ŠKODA nejlepší časy. Obhájce titulu Gaurav Gill dosáhl nejlepšího času třikrát, Kopecký sedmkrát.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Kopecký chce více startů v ME

07.01.2013 12:59

Článek Honza Froněk, ME

Racing-Mania.cz

Jan Kopecký je bez kontraktu na příští rok

17.11.2011 09:14

Článek Honza Froněk, IRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...