English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Tři tisíce euro pro posádky Citroën Racing Trophy CZ 2014

Zařazeno : MMCR1403, Smékal

Kateřina Juráňová, 24.06.2014 22:04
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5389x


Citroën Racing Trophy CZ 2014 pokračoval v Hustopečích druhým pohárovým závodem letošního kalendáře. Na startu Agrotec rally Hustopeče se postavily tři posádky, dvě z nich zdárně absolvovaly celou trať a na cílové rampě si „sáhly“ na celkem 3000 euro.
Tři tisíce euro pro posádky Citroën Racing Trophy CZ 2014
Tři tisíce euro pro posádky Citroën Racing Trophy CZ 2014

Hlavní tahákem francouzské „flotily“ však opět byl Citroën DS3 R5 Gemini Clinic Rally Teamu. Posádka Miroslav Jakeš s Jaroslavem Novákem se po celý závod držela na druhém místě za vítězným Václavem Pechem. Potřetí v sezoně tak získala stříbro, stejné umístění jí patří i v průběžné klasifikaci MMČR.

„Jelikož jsem jel s citroënem poprvé na šotolině, na těchto úsecích jsme proti Vencovi nejvíce ztráceli. Nevyvaroval jsem se tam ani nějakých chybiček. Nebýt těchto ztrát, dalo se s Vencou více závodit. Na čistém asfaltu se už vůz choval parádně, i proto jsme ve druhé etapě několikrát zajeli nejrychlejší čas. Byla to pěkná soutěž a byl jsem hlavně rád, že závodu konečně přálo i počasí,“ komentoval stříbrnou pozici Miroslav Jakeš.

V seriálu CRT CZ však všechny zajímaly hlavně kategorie RC3 a RC5. V nejsilnější třídě „dvoukolek“ RC3 (tř. 5 české klasifikace) byl jedním z favoritů Egon Smékal. Druhý muž hodnocení vozů s jednou poháněnou nápravou před startem v Hustopečích se však musel sklonit nikoli před lídrem Petákem, ale před Adamem Koblihou. Egon Smékal s Monikou Hýbnerovou tak po celý závod figurovali na druhém místě dvoukolek a stejné hodnocení si zapsali i do tabulky CRT CZ. Konečné odstoupení Petáka je ovšem katapultovalo do čela MMČR ve dvoukolkách.

„Hustopeče mi ze sportovního hlediska nepřipadají jako plnohodnotná soutěž. Jedou se notoricky známé vložky, mezi kterými jsou krátké přejezdy, kde se auto ani nestačí ochladit. I proto nás trápily problémy s brzdami, dvakrát jsme dojeli do cíle bez nich. Navíc zastávám názor, že konkurenční clia jsou na podobných tratích rychlejší než DS3. My máme výhodu u nižších kvaltů, kdy auto lépe odjíždí, ale na dlouhých rovinkách motoricky ztrácíme. Tím v žádném případě nechci snižovat Adamův výkon. Jel výborně, my jsme tentokrát víc udělat nemohli,“ řekl v cíli Egon Smékal.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Egon Smékal začal sezonu vítězně

Egon Smékal začal sezonu vítězně

08.04.2014 18:32

Článek Miroslav Vebr, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Bedna pro J-M Motors na Rally Orlické Hory 2014

/ Další video...