English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Barumka se rychle blíží, letos se pojede počtyřiačtyřicáté!

Zařazeno : ME1408

Roman Ordelt, 06.07.2014 09:48
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 5661x


BARUM CZECH RALLY ZLÍN, nejvýznamnější automobilová soutěž na území České republiky napíše v letošním roce již 44. díl. Soutěžní motory zaburácejí ve Zlíně a jeho blízkém okolí o posledním prázdninovém víkendu, oblíbená rally proběhne v termínu 29. až 31. srpna 2014.
Barumka se rychle blíží, letos se pojede počtyřiačtyřicáté!
Barumka se rychle blíží, letos se pojede počtyřiačtyřicáté!

Zlínská rally je součástí seriálu Mistrovství Evropy v rally 2014 (ERC) a současně se jede jako Mediasport Mezinárodní mistrovství České republiky v rally 2014 (MMČR). Barumka je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice a její tradice úzce souvisí s popularitou rallysportu v zemi, o čemž svědčí každoročně velké zástupy motoristických fandů podél rychlostních zkoušek.

Automobilová rally, která má centrum v moravském městě Zlíně, je od roku 1983 součástí mistrovství Evropy a od roku 2007 patřila do seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) konaného pod výraznou mediální podporou promotéra šampionátu, satelitní stanice Eurosport. Tento krok vedl k výraznému posunu ve vývoji soutěže, což bylo patrné zejména na kvalitě startovního pole. Před dvěma lety se objevilo ve Zlíně celkem dvacet vozů kategorie Super 2000.  V loňském roce se seriály FIA ERC a IRC spojily v jeden společný a silný šampionát, přičemž Eurosport nadále zůstal v roli hlavního promotéra. Barumku každoročně sleduje ve Zlínském kraji přes dvě sta tisíc spokojených diváků, což zařazuje zlínskou rally do pozice nejvíce navštíveného sportovního podniku na území České republiky.

Generální sponzor prestižního podniku Continental Barum spol. s r.o., naplňuje prostřednictvím této soutěže význam značky Barum a zlínská rally pomáhá posouvat její věhlas doma i v zahraničí. Partnerem této významné soutěže je vedle Zlínského kraje a Magistrátu města Zlína rovněž Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Představitelé této významné rally se dohodli s vedením zlínské univerzity na úzké spolupráci, čehož výsledkem je opětovné umístění tiskového střediska a kompletního zázemí pro pracovníky sdělovacích prostředků na akademické půdě v Univerzitním centru. Velkou důležitost a pozornost této akce dokládá i nebývalý zájem médií z celého světa, jen v loňském roce se akreditovalo celkem 227 novinářů z osmnácti států!

I v letošním roce bude ředitelství rally umístěno v krajském městě Zlíně a jeho dominantní budovy 21. Start a cíl rally proběhne před budovou zlínské radnice na náměstí Míru. Samotné rally předchází technická přejímka konaná ve čtvrtek 28. srpna v odpoledních a večerních hodinách v servisním areálu Continental Barum spol. s r.o. v Otrokovicích. V pátek 29. srpna proběhne v brzkých dopoledních hodinách kvalifikační zkouška v Pohořelicích pro prioritní jezdce FIA a ERC, na  kterou naváže testovací rychlostní zkouška (shakedown) pro neprioritní jezdce. V podvečer se uskuteční slavnostní start soutěže před zlínskou radnicí na náměstí Míru. Samotná rally odstartuje večerní diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které budou následovat dvě plnohodnotné etapy. Cíl rally se uskuteční v neděli 31. srpna v 16 hodin před zlínskou radnicí na náměstí Míru. Celá rally měří celkem 641 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 237 ostrých kilometrů na asfaltovém povrchu různé kvality.

Barum Czech Rally Zlín slibuje i v letošním roce hodnotný motoristický zážitek.

ZÁKLADNÍ PROGRAM RALLY
Středa 27. srpna 2014
8 – 19 hodin: seznamovací jízdy

Čtvrtek 28. srpna 2014
8 – 19 hodin: seznamovací jízdy
13.00 – 20.00 hodin: administrativní přejímka (ředitelství – budova 21, Zlín)
14.00 – 21.00 hodin: technická přejímka (servisní areál Continental Barum, spol. s r.o. Otrokovice)
23.20 – 00.45 hodin: seznamovací jízdy na divácké Super RZ Zlín

Pátek 29. srpna 2014
9.00 – 9.25 hodin: kvalifikační RZ (Pohořelice)
9.30 - 13 hodin: testovací RZ (Pohořelice)
17 hodin: slavnostní start rally (náměstí Míru - radnice, Zlín)
21.15 hodin: divácká Super RZ Zlín

Sobota 30. srpna 2014
8.00 hodin: start 1. etapy (Zlín, pod Velkým kinem)
20.09 hodin: cíl 1. etapy (Otrokovice u servisního areálu)

Neděle 31. srpna 2014
7.00 hodin: start 2. etapy (Otrokovice u servisního areálu)
15.51 hodin: cíl rally (náměstí Míru - radnice, Zlín)
16.00 hodin: vyhlášení výsledků, rozdílení cen (náměstí Míru - radnice, Zlín)

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Barum - Video ze shakedownu a kvalifikace

Barum - Video ze shakedownu a kvalifikace

29.08.2014 11:40

Video Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 12.1. volný den [VIDEA]

/ Další video...