English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Smékal s Hýbnerovou na Bohemii stříbrní

Zařazeno : Smékal

Barbora Vebrová, 18.07.2014 12:02
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5127x


Čtvrtý start letošní sezony v mezinárodním mistrovství ČR v rally proměnili Egon Smékal s Monikou Hýbnerovou v čtvrté pódiové umístění. Při Rally Bohemia dokončila zlínská posádka náročnou soutěž na 7. místě absolutně MMČR a 2. příčce ve dvoukolkách a třídě 5.
Smékal s Hýbnerovou na Bohemii stříbrní
Smékal s Hýbnerovou na Bohemii stříbrní

Mladoboleslavská soutěž patří mezi kvalitně uspořádané soutěže s propracovaným zázemím a letošní ročník tento trend opět potvrdil. O krásných rychlostních zkouškách se přesvědčovali během seznamovacích jízd i Egon s Monikou, kteří opět startovali s vozem Citroen DS3 R3T. „Na Bohemku se vždy velmi těším neboť rychlostní zkoušky odpovídají mému stylu náročnosti. Už při trénincích jsem vyslovoval spokojenost a ta převládala i během celého závodu. Jednoduše shrnuto Rally Bohemia byla opět organizačně dobře zvládnutá soutěž se vším všudy,“ vysekl zpětnou poklonu pořadatelům Egon Smékal. Smíšená posádka vstoupila do soutěže 15. nejrychlejším časem a ve dvoukolkách zaostávala za Adamem Koblihou dvě vteřinky. Od úvodu bylo tedy zřejmé, že se bude opakovat duel o krále kategorie 2WD z Hustopečí. Vteřiny se přelévaly tu na jednu, tu na druhou stranu. V průběhu páteční etapy dosáhl Egon z pěti erzet na dva nejrychlejší časy, stejný počet získal i Kobliha a jedno vítězství na rychlostní zkoušce si připsal Peták. V součtu časů byla na čele dvoukolek posádka Egon Smékal s Monikou Hýbnerovou, která si najela na druhého Koblihu náskok 5,8 vteřiny. „S první polovinou soutěže musím být velmi spokojený. Pěkně jsme si zazávodili s Adamem a i Pepík Peták ukázal, že stále dokáže být rychlý, i když je v současné době ještě stále hendikepovaný po havárii na sajdce. Nicméně plán daný před startem rally se nám podařilo splnit a tudíž jsme si připsali body za vítězství v 1.etapě. V průběhu etapy jsme měli drobné technické problémy s brzdami, které musíme do budoucna už konečně vyřešit,“ zhodnotil první část soutěže Egon Smékal. Po páteční části Rally Bohemia figurovala posádka Smékal – Hýbnerová na průběžném 9. místě absolutně, a čtyřech prvních místech – ve dvoukolkách, ve třídě 5, v Citroen cupu a smíšených posádkách.

Také sobotní část rally slibovala záživný souboj mezi Egonem a Adamem. Smékal s Hýbnerovou neodolali rannímu ataku posádky renaultu. Po RZ Chloudov 1 se jejich náskok ztenčil na pouhých 0,7 vteřiny a po RZ Šumburk 1 zlínskou dvojici Kobliha odsunul na průběžnou druhou příčku. Smékal se pokusil zatáhnout na následující erzetě, ale z manka umazal pouhých osm desetin vteřiny. Ve zbývajících zkouškách rally byl rychlejší Kobliha a zlínskému jezdci přidával vteřinky. O tom, že se závodilo až do závěrečné rychlostní zkoušky hovoří fakt, že oba velcí rivalové dosáhli v cíli 12.RZ na desetinu vteřiny shodný čas. Nic to však nezměnilo na umístění. Při slavnostním dekorování úspěšných posádek si Egon Smékal s Monikou Hýbnerovou dojeli v Mladé Boleslavi pro 7. místo absolutně v rámci MMČR, čímž vylepšili své dosavadní umístění na této soutěži. Do výčtu úspěchů patří 2. místo v kategorii 2WD, 2. místo ve třídě 5 a vítězství mezi smíšenými posádkami, stejně jako v Citroen cupu. „V průběhu sobotní části jsme lehce ztráceli a Kobliha se před nás brzy dostal. I když jsme ze sebe vymáčkli vše, tak za daných okolností jsme nemohli již udělat víc pro naši rychlost. Zklamaný ovšem nejsem, ale z vítězství bych měl mnohem větší radost. Velké díky patří celému týmu i Monice. Nyní se naše myšlenky přesouvají domů, kdy na konci prázdnin startuje Barum Czech rally Zlín, kam samozřejmě zveme všechny příznivce rally včetně našich fanoušků,“ zhodnotil Rally Bohemia Egon Smékal a připojil pozvánku k další soutěži.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Egon Smékal začal sezonu vítězně

Egon Smékal začal sezonu vítězně

08.04.2014 18:32

Článek Miroslav Vebr, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC Rally Germany 2011 Sebastien Ogier mistake hit a fence

/ Další video...