English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Udrží se Barumka v ME i v roce 2015?

Zařazeno : Barum

Roman Ordelt, 25.07.2014 05:51
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 4569x


Mistrovství Evropy v rally, do kterého Barum Czech Rally Zlín patří už přes třicet let, projde v roce 2015 výraznými změnami. Hlavními cíli jsou snížení nákladů pro účastníky seriálu a také jeho celkové posílení.
Udrží se Barumka v ME i v roce 2015?
Udrží se Barumka v ME i v roce 2015?

Od příští sezony bude seriál FIA ERC sestávat z maximálně deseti podniků a jezdci, spolujezdci a týmy, které budou chtít v tomto kontinentálním šampionátu bodovat, se budou muset zaregistrovat. Mezi dalšími změnami, které promotér šampionátu, společnost Eurosport Events, po schválení Rally komisí FIA připravuje, je celkové přiblížení struktury evropského seriálu k zavedenému formátu používanému v mistrovství světa.

Celkový titul mistra FIA ERC bude určen pro jezdce, spolujezdce a týmy využívající vozy kategorií R5, RRC nebo S2000. Počítat se jim bude nejvýše osm nejlepších výsledků, z toho čtyři nejlepší z první, resp. druhé poloviny sezony. Kategorie ERC2 bude vyhrazena pro jezdce s produkčními vozy (někdejší třída N4) a jejich deriváty R4, u nichž byla nově prodloužena homologace o další tři roky. A podobně jako v MS bude kategorie ERC3 určena pro posádky vozů s jednou poháněnou nápravou. Bodovací schéma bude u kategorie ERC2 shodné s hlavní skupinou, u ERC3 se bude počítat pouze šest nejlepších výsledků (tři z každé poloviny sezony).

Pokračovat bude také juniorské mistrovství, které bylo v letošní premiérové sezoně velice vřele přijato. Kosmetickou změnou bude přejmenování na Junior ERC, přívětivým krokem je snížení nominačních soutěží ze současných sedmi na šest. I nadále se juniorským posádkám budou do celkové klasifikace seriálu počítat čtyři nejlepší výsledky sezony, stejně tak se budou moci využívat pouze vozy třídy R2 a jednotné pneumatiky Michelin. Vítěz seriálu pak jako odměnu získá starty s vozem kategorie R5 na vybraných soutěžích FIA ERC.

Struktura soutěží FIA ERC 2015 bude ještě několik měsíců tajemstvím, finální podoba bude zveřejněna až za několik měsíců. Barum Czech Rally Zlín by se v něm nicméně ráda opět objevila. „Nebude to ale úplně snadné. V dobách, kdy vedle sebe fungovaly seriály mistrovství Evropy a IRC, se na mezinárodní scénu vešlo až 25 silných a kvalitních rally. Loňským sloučením těchto šampionátů ale mezi jednotlivými pořadateli vznikl přetlak, neboť se počet zredukoval na pouhých dvanáct, a aktuálně náš čeká ještě další snížení," říká Jan Regner, zástupce ředitele BCRZ. „Nám v letošním roce končí dosavadní smlouva s Eurosportem, ale budeme dělat maximum, aby se kontrakt mohl prodloužit a Barum Czech Rally Zlín uvítala seriál ERC i v dalších letech. Pevně věříme, že se barumku podaří udržet v elitní skupině evropských rally, byť je nám jasné, že u dveří promotéra stojí řada pořadatelů, kteří mají velké ambice. V náš prospěch snad hovoří dlouhodobá kvalita a úroveň zlínského podniku a také vzájemná loajalita, neboť s Eurosportem spolupracujeme prakticky bez přestávky od vzniku seriálu IRC v roce 2007."

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Barum Team Retro se připravuje na Barum rally

24.08.2010 23:01

Článek Barum Team Retro , Historici

Racing-Mania.cz

Proton přiveze na Barum Rally dva vozy

19.07.2009 10:08

Článek Radek Vojtěchovský, IRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Barum - Video ze shakedownu a kvalifikace

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Rally Turkey 2019

WRC - Mistrovství světa, Maschl Vladislav
Rally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světa

10. South Bohemia Classic

Ostatní, Červ Jaroslav
10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní

ČMPR rally Kroměříž 2019

Česká rally, Caga Radek
ČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rally