English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Barum Czech Rally Zlín bude poprvé zahájena kvalifikací

Zařazeno : ME1408

Roman Ordelt, 05.08.2014 13:18
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 5149x


Letošní ročník Barum Czech Rally Zlín přinese velkou novinku, a to ještě před samotným startem soutěže. V pátek 29. srpna 2014 dopoledne se výběr nejlepších jezdců zúčastní kvalifikační zkoušky, na základě jejichž výsledků si pak piloti budou vybírat startovní pořadí, v jakém nastoupí do sobotní části první etapy.
Barum Czech Rally Zlín bude poprvé zahájena kvalifikací
Barum Czech Rally Zlín bude poprvé zahájena kvalifikací

Kvalifikační zkouška se začala využívat již před několika lety na soutěžích mistrovství světa. V mistrovství Evropy byl tento systém ale zaveden až v loňském roce nejprve na šotolinových soutěžích, aby se v aktuální sezoně 2014 stal nedílnou součástí všech podniků FIA ERC.

Princip kvalifikační zkoušky je jednoduchý. Zúčastní se jí deset až patnáct jezdců s prioritou FIA nebo ERC. Ti budou mít v pátek 29. srpna mezi 8:00 a 8:50 hod. možnost dvou ostrých průjezdů 4,44 km dlouhým úsekem mezi Pohořelicemi a Komárovem, přičemž naměřené časy z těchto dvou jízd nebudou nijak hodnoceny.

Podstatná bude pro účastníky jízda třetí, která je naplánována mezi 9:00 a 9:25 hod. Do ní budou posádky startovat ve dvouminutových intervalech dle předem zveřejněného pořadí. Výsledky této třetí jízdy pak budou stěžejní pro výběr startovního pořadí. Jistou zajímavostí je, že na rozdíl od klasických rychlostních zkoušek, které jsou měřeny s přesností na desetiny sekundy, bude kvalifikace měřena na tisíciny.

Ihned po dojetí kvalifikační zkoušky posádky zamíří zpět do Otrokovic, kde u sídla společnosti Continental Barum s.r.o. umístí své soutěžní vozy do uzavřeného parkoviště. Výběr jednotlivých startovních pozic na základě dosažených výsledků z kvalifikace bude prováděn od 11:00 hod. ve vzdáleném tiskovém středisku ve vestibulu správní budovy Continental Barum s.r.o. Jako první si bude startovní pozici vybírat jezdec, který v kvalifikační zkoušce dosáhl nejlepší výsledek.

Akce na úseku Pohořelice - Komárov ale odjetím kvalifikace neskončí. Zatímco účastníci kvalifikační zkoušky si budou v Otrokovicích vybírat startovní pořadí, na uzavřené zkoušce bude od 9:30 hod. pokračovat klasický shakedown ve formátu tak, jak jej fanoušci znají z minulých let. Testovací zkouška bude k dispozici pro všechny neprioritní posádky a diváci je budou moci sledovat až do třinácté hodiny.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Barum - Video ze shakedownu a kvalifikace

Barum - Video ze shakedownu a kvalifikace

29.08.2014 11:40

Video Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Citroën testuje motor pro DS3 R5 [VIDEO]

/ Další video...