English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Pohár Pirelli ve Sprintrally míří do finále

Zařazeno : Sprint1408

Petr Eliáš, 07.10.2014 07:31
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3574x


Do konce sezony v Mistrovství České republiky ve Sprintrally zbývá již jen jeden jediný závod, kterým bude za dva týdny Sprintrally ve Vsetíně. V poměrně krátkém sledu za sebou se ale odehrály dva jiné rallysprinty, kde se bodovalo do Poháru Pirelli.
Pohár Pirelli ve Sprintrally míří do finále
Pohár Pirelli ve Sprintrally míří do finále

Prvním z nich byl do kalendáře MČR ve Sprintrally navrátivší se Rallysprint ve Vyškově, který byl po zrušení Rally Lužické Hory zařazen i do bodování Poháru Pirelli. Nejrychlejší posádkou v hodnocení poháru ve třídě 6 byli ve Vyškově Ondřej Bisaha s Petrem Pížou, kteří si zde vyzkoušeli Peugeot 208 R2 od Jana Černého. Ve třídě za sebou nechali Vratko Kubíka s Ivo Vybíralem s Citroënem C2 R2 Max. Největší boj se odehrával samozřejmě opět mezi šestnáctistovkami Honda Civic třídy 9 a nejrychlejší zde byli Josef Vojáček s Karlem Voltnerem. Druzí za nimi skončili Zbyněk Hrabec s Martinem Hlavatým a třetí byli Martin Tomečka s Martinem Trlifajem. Dámské posádce Renaultu Clio Sport Martina Daňhelová – Kateřina Jugasová se podařilo zajet třetí místo ve třídě 8, což znamenalo plný bodový zisk v hodnocení Poháru Pirelli, stejně jako pro posádku bratří Bočků se Seatem Leon FR TDi ve třídě 11. Druhé místo mezi diesely obsadili Libor Horák s Ivanem Fryčem.

I přesto, že Sprintrally v Jeseníkách v posledních letech provází většinou špatné počasí, tak letos tomu bylo jinak. Příjemné babí léto a poměrně vysoké teploty potěšily diváky i účastníky Rally Jeseníky a jezdci na pneumatikách Pirelli byli opět vidět. Bohužel havárie posádky Zimmermann – Zalabák znamená, že tato posádka si neodvezla po výpadku ve Vyškově body ani z Jeseníků a navíc budou mít mechanici na jejich Subaru dost práce. Nejvíce bodů ve třídě 3 si tak z Jeseníků odvezli Tomáš Růžička s Radimem Strnadem s Mitsubishi lancer EVO IX. Bojovalo se i ve třídě 6, kde byli nejrychlejší posádkou Michal Horák s Ivanem Horákem se Škodou Fabia R2 před Marcelem Svačinou se Zuzanou Lieskovcovou Citroënem C2 R2 Max. Body za třetí místo si připsala posádka Vratko Kubík – Jindřiška Žáková se stejným vozem. Stejně jako ve Vyškově, tak i v Jeseníkách, se ve třídě 9 nejvíce dařilo Josefu Vojáčkovi s Karlem Voltnerem, kteří se díky bodovému zisku dostali do čela průběžného hodnocení Poháru Pirelli. V Jeseníkách za nimi skončili Martin Tomečka s Martinem Trlifajem a třetí byli Zbyněk Hrabec a Martin Hlavatý. Dařilo se opět i dívkám v Renaultu Clio Sport a opět plný počet bodů ve třídě 8 si připsaly Martina Daňhelová s Karolínou Jugasovou. Výsledek z Vyškova se zkopíroval i mezi diesely třídy 11 a vítězství si připsali opět bratři Bočkové s Leonem FR TDi před Liborem Horákem a Ivanem Fryčem se stejným vozem. Oldřich a Jiří Bočkové se díky bodovému zisku dělí o průběžné vedení v poháru s Josefem Vojáčkem a Karlem Voltnerem. Rozhodovat se bude tedy ve Vsetíne.  

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Best of Škoda Fabia S2000 [VIDEO]

/ Další video...