English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Daňhelová se chystá na velké finále

Zařazeno : Sprint1408, Daňhelová

Karel Špaček, 16.10.2014 09:26
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 7210x


Rally Příbram přinesla dívčí posádce Martina Daňhelová - Karolína Jugasová další cenné zkušenosti s kormidlováním vozu Renault Clio R3, teď ale na duo čeká těžká Rally Vsetín. A nebude to pro děvčata soutěž ledajaká, do posledního podniku šampionátu sprintrally vstupují světlovlásky v pozici vedoucích závodnic nabité třídy 8.
Daňhelová se chystá na velké finále
Daňhelová se chystá na velké finále

Letošní velmi náročná soutěžácká sezóna chystá své finále také pro Martinu Daňhelovou a Karolínu Jugasovou. Tato populární dvojice absolvovala na Příbramsku svůj poslední letošní start se silným Renaultem Clio R3 a opět potvrdila, že si s vozem pořád lépe rozumí. V úvodu sice dívky na vystrkovské rychlostní zkoušce chybovaly a ztratily několik vteřin, jak se ale ukázalo, tento těžký test byl tentokrát nad síly i mnohem zkušenějších borců. V dalším průběhu tradiční Rally Příbram už se blonďaté duo chyb vyvarovalo a zejména v druhé etapě potvrdilo, že se krůček po krůčku přibližuje špičce. V příštím roce už bude červenožlutý vůz výhradním sportovním nářadím těchto vítězek dámského poháru a letošní třetí pozice v Clio R3 Trophy je určitě dobrým odrazovým můstkem pro další posun pořadím vzhůru.

Teď ale Martinu s Karolínou čeká ještě náročnější úkol. Tím pro dívky bude uhájení průběžného vedení ve třídě 8 v Mistrovství České republiky ve sprintrally. „Jak už jsem vysvětlovala před minulým sprintem, časté změny závodního náčiní nemám moc ráda, tentokrát ale věřím, že to bude jiné,“ těší se na nadcházející závodění usměvavá pilotka. „Snad jsem od Jeseníků všechny návyky ještě nezapomněla a všechny nástrahy tratě zvládnu. Bude to pro nás navíc rozloučení se zelenáčem, tedy s vozem Renault Clio Sport třídy 8, se kterým jsme v posledních sezónách zažily spoustu příhod a který nás dovezl několikrát i na stupně vítězů v naší kategorii. To všechno samozřejmě jsou důvody pro to, abychom autíčko dovezly až do cíle a zamávaly mu s úsměvem na jeho další sportovní cestu. Věřím, že tým LB Trans racing nic v přípravě nezanedbá a zelenáč pro nás bude nachystán v perfektním stavu. Pak už to bude jen na nás, abychom zvládly Rally Vsetín zdárně. Na jejím startu se v naší třídě sešla vynikající konkurence a já se na porovnání s početným startovním polem víc jak deseti soupeřů moc těším. Loni se nám na téhle soutěži dařilo, a tak doufám, že to klapne i tentokrát. Táta mi prozradil, jaké se pojedou erzety, vím tedy dopředu o trati o něco víc než obvykle. Jemu v každém případě moc přeji, aby po dvou nedojetých soutěžích tentokrát uviděl cíl a aby se spolujezdkyní Katkou Janovskou byli v pořadí také co nejvýše. Startují až po nás, nicméně u našich velkých rivalů Řeháka a Stejskala je to jinak. Ti pojedou těsně před námi, a tak budu mít průběžný přehled i o jejich časech, což mi docela vyhovuje. Neplánujeme přehnaně riskovat, nicméně i když naším základním úkolem bude dosažení cílové rampy, potrápit naše soupeře rozhodně hodláme! Moc bych si přála, aby nás opět podpořili i diváci, my totiž dobře víme, že právě fanoušci z Valašska rallysportu opravdu rozumějí,“ usmívá se Martina Daňhelová, která na nadcházející Rally Vsetín poveze v Renaultu Clio Sport kromě spolujezdkyně Karolíny Jugasové také své tradiční zbraně – dobrou náladu a neutuchající energii.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Dobojováno!

Dobojováno!

25.10.2013 19:37

Článek TOP Media, Česká rally

Když je zklamání silnější…

Když je zklamání silnější…

09.04.2015 12:44

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Tomáše Pospíšilíka na shakedownu Ypres rally [2x VI...

/ Další video...