English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vlčák už se těší na Rudu z Ostravy

Zařazeno : Vlček

Jiří Dokulil, 29.10.2014 10:01
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5060x


Martin Vlček s Richardem Lasevičem si na páteční vyhlášení mistrů na zámku v Holešově přišli pro poháry za druhé místo ve třídě 2, získané na tratích sprintového šampionátu. Na první sezonu ve čtyřkolce je to velmi dobrý výsledek, se kterým se zkraje roku nepočítalo.
Vlčák už se těší na Rudu z Ostravy
Vlčák už se těší na Rudu z Ostravy

Jak se ale ubránit smíšeným pocitům, když o týden dříve na vsetínském sprintu bylo ve hře mnohem víc…  

Solidní úvod sezony, výtečná prostřední část, trpký závěr. Martin s Richardem si ještě v Jeseníkách pochvalovali sérii desíti dokončených soutěží a netušili, že počínaje následujícím závodem je štěstěna opouští. O havárii v Příbrami se toho napsalo hodně - k podobným haváriím zkrátka na rally dochází a třeba takový Kris Meeke by o úskalích „cutování“ mohl vyprávět. To nejhorší však přišlo až v polovině října ve Vsetíně. Posádka Svarmetal Motorsportu se nechtěla vzdát naděje na bronz ve sprintovém šampionátu a přemíra snahy na šesté rychlostní zkoušce vyústila ve výlet mimo trať. Utkání se smrkem mělo naštěstí jen následky na technice, a tak Martin s Richardem odešli z místa nehody sice odření a potlučení, ale po svých. „Doufám, že kalich hořkosti je vypit do dna. Takové zakončení obou šampionátů jsem si nepředstavoval ani v divokých snech. Ale přes to všechno si musíme uvědomit, že jsou to jen plechy a musíme děkovat rallyovému bohu, že se nestalo nic horšího. Na tratích rychlostních zkoušek máme tisíce možností, kde udělat chybu, já udělal dvě, ale zato fatální. Je to jak říká moje žena, že když něco dělám, tak pořádně,“ vrátil se k zásadním událostem podzimní části sezony „Vlčák“.

I přes pachuť ze závěru roku je třeba konstatovat, že sezona o mnoho lépe dopadnout nemohla. Dvanáct startů Martina Vlčka a Richarda Laseviče vyústilo v osm umístění v první desítce, z toho dvakrát na stupních vítězů. Martin s Richardem jsou navíc jedinou posádkou, která se vešla do „Top 5“ v hodnocení obou českých seriálů. „Jako správní kolchozníci jsme si sice odvezli pytel brambor za čtvrtá místa ve „velkém mistráku“ celkově i ve třídě a absolutně ve sprintech, ale hrnečky za druhé místo ve třídě 2 sprintového mistrovství si jistojistě najdou své čestné místo. Vyšší ambice jsme si v průběhu sezóny určitě nedělali a za výsledek jsme moc rádi,“ zhodnotil sezonu muž na pravé sedačce – vždy usměvavý Richard Lasevič.

A jaké jsou aktuální plány do nejbližších měsíců? „V tomto roce nás čeká ještě Pražský rallysprint a milá povinnost povozit nějakou českou celebritu. Na horké sedadlo spolujezdce usedne Ruda z Ostravy, na kterého se v týmu velice těšíme a jak ho všichni známe, určitě to bude velkolepá show a legrace. V neposlední řadě také začínáme plánovat sezonu příští,“ uzavřel naše povídání Martin Vlček.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

M. Vlček: „Nesmíme zklamat“

M. Vlček: „Nesmíme zklamat“

03.04.2014 19:16

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Racing-Mania.cz

Přípravy Vlčka vrcholí

24.05.2012 13:43

Článek Marek Felt, Česká rally

Racing-Mania.cz

Vlk jel dva závody na Krumlově

28.05.2012 16:05

Článek Marek Felt, Česká rally

Rozkaz zněl jasně…

Rozkaz zněl jasně…

11.04.2014 10:13

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Vlčák hlásí CAJK a GAS

Vlčák hlásí CAJK a GAS

28.08.2019 22:00

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Racing-Mania.cz

Vlčák promluvil Peugeotkovi do duše

15.03.2013 08:51

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Racing-Mania.cz

„Vlčák“ splnil letošní cíl

25.10.2012 11:09

Seriál Jiří Dokulil, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Přátelská výpomoc...

/ Další video...