English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Potvrzeno! Barumka v rámci evropského šampionátu i v budoucnu

Zařazeno : Barum

Roman Ordelt, 08.11.2014 09:22
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 5468x


Nejvýznamnější automobilový podnik na území České republiky BARUM CZECH RALLY ZLÍN bude i v dalších letech součástí prestižního seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally jezdců (ERC).
Potvrzeno! Barumka v rámci evropského šampionátu i v budoucnu
Potvrzeno! Barumka v rámci evropského šampionátu i v budoucnu

Promotér šampionátu společnost Eurosport Events Ltd. zveřejnila předběžný kalendář deseti soutěží, kde zlínská rally opět figuruje mezi evropskou smetánkou. V roce 2015 se pojede pětačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín v osvědčeném termínu, a to tradičně poslední prázdninový víkend. Kalendář ještě podléhá definitivnímu schválení ze strany FIA Světové rady motoristického sportu na zasedání v katarském Dauhá začátkem prosince.

Oblíbenému a hojně navštěvovanému motoristickému podniku na území České republiky hrozilo vypadnutí z evropského kalendáře. Přitom zlínská rally je nepřetržitě od roku 1984 součástí mistrovství Evropy a patří k základním pilířům tohoto šampionátu. „Jsme velmi rádi, že i přes velký tlak jsme zůstali v kalendáři pro rok 2015. Před letošní barumkou nebylo nic jisté a celková situace pro nás nebyla příznivá. Věděli jsme, že v následujícím roce dojde ke snížení soutěží ze současných dvanácti podniků na deset. Pořádáme rally v zemi, kde lidé fandí automobilovým soutěžím, kde se narodila Škodovka, kde soutěžní týmy z České republiky jezdí v hojném počtu na další rally v rámci FIA Mistrovství Evropy, a kde je zlínská rally velmi oblíbená u zahraničních jezdců. A i přesto jsme byli ve vážném ohroženi,“ uvedl Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Před letošním ročníkem se situace okolo zlínské rally a jejího možného vypadnutí z kalendáře ME hodně zmedializovala. Organizátorům vypršela v letošním roce dlouholetá smlouva s promotérem šampionátu a v létě začala náročná jednání ohledně nové spolupráce. „Byli jsme mile překvapení vlnou podpory a jasným impulzem, že rally na této vrcholné  úrovni v České republice chceme. Chtěli bychom tímto poděkovat Magistrátu města Zlín a Zlínskému kraji, že se za nás jasně postavili a barumku dlouhodobě podporují. Dále díky patří dlouholetému generálnímu partnerovi Continental Barum s.r.o., Autoklubu České republiky, agentuře CzechTourism a dalším partnerům, díky kterým máme možnost rally na této úrovni uspořádat i v budoucnu,“ upřesnil Regner.

Každoročně zlínskou rally navštíví v rozmanitém Zlínském kraji a okolí neuvěřitelný počet nadšených motoristických fanoušků z celé Evropy. „Všem fandům, kteří naši rally navštíví a podílí se na nádherné atmosféře, patří velké poděkování. S radostí oznamuji, že Barum Czech Rally Zlín se uskuteční i v roce 2015, a to v termínu 28. - 30. srpna. Bude opět součástí FIA Mistrovství Evropy v rally, ERC Junior pro mladé nadějné jezdce a bude se započítávat do Mistrovství České republiky v rally. Děkuji všem za podporu,“ uzavřel Miloslav Regner.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Barum Team Retro se připravuje na Barum rally

24.08.2010 23:01

Článek Barum Team Retro , Historici

Racing-Mania.cz

Proton přiveze na Barum Rally dva vozy

19.07.2009 10:08

Článek Radek Vojtěchovský, IRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Barum - Video ze shakedownu a kvalifikace

/ Další video...