English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Subaru hodlá v plné zbroji dobýt vrch Strahov

Zařazeno : Praha14, Štajf

Karel Špaček, 28.11.2014 09:11
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3535x


Už tradičně je Subaru hlavním partnerem Pražského rallysprintu, což tradičně znamená také fakt, že Subaru Czech Duck Racing Team vyváží z garáží všechna svá závodní auta.
Subaru hodlá v plné zbroji dobýt vrch Strahov
Subaru hodlá v plné zbroji dobýt vrch Strahov

Letos budou závodit čtyři jejich vozy Subaru Impreza, jimž bude s čestným startovním číslem 4 vévodit vítěz své třídy na závodě La Carrera Panamericana Vojtěch Štajf, po jehož boku tentokrát usedne Karel Janeček.

Tečkou za veskrze úspěšnou sezónou Subaru Czech Duck Racing Teamu bude i letos Pražský rallysprint, jenž o nadcházejícím víkendu chystá už svůj dvacátý ročník. Jubileum oslaví atraktivní podnik návratem na strahovský kopec, který se v minulosti nesmazatelně zapsal do srdcí mnoha fanoušků motoristického sportu, pocházejících nejen z domácích, ale i ze zahraničních luhů a hájů. Na start se postaví kolem padesáti závodních speciálů, přičemž nejpočetnější zastoupení budou mít v nabitém startovním poli právě vozy Subaru Czech Duck Racing Teamu. Dan Suchý s Miroslavem Koutským znovu prověří dlouhověkost vítězného vozu Rally Bohemia 2005 (tedy specifikace N11), modernější hatchbacky představí Petr Kačírek i Lumír Firla. První z nich splní svůj slib a vedle sebe posadí dceru Petru, a také moravský jezdec bude mít po svém boku dámu. Nelehké úlohy spolujezdkyně tohoto třetího muže klasifikace produkčních vozů letošního sprintového šampionátu se ujme herečka Anna Polívková, která tým doprovázela v Mexiku na legendárním závodě La Carrera Panamericana.

Při americkém závodě podporoval tým také matematik a vizionář Karel Janeček, který bude při Pražském rallysprintu navigovat Vojtěcha Štajfa. Pražský pilot při minulém ročníku závodu obsadil se svou manželkou v těžké konkurenci dokonce třetí příčku absolutního pořadí, což je s připočtením letošních úspěchů (třetí příčka v Evropské rally-trofeji a druhá v hodnocení Zóny střední Evropy) poměrně zavazující. „Letos nám za naše úspěšné výsledky přidělili pořadatelé pražského závodu dokonce čestné startovní číslo 4, ale nevím, zda na tak dobré umístění dosáhneme,“ usmívá se Štajf. „Pokud vydrží současní počasí, tak nás čeká závodění spíše v podzimních než zimních podmínkách a je jasné, že zejména výkonné speciály WRC budou mít technicky oproti našemu produkčnímu vozu navrch. Ale nechceme prodat svou kůži lacino, naopak se hodláme důkladně poměřit zejména s tradičními rivaly, otcem a synem Semerádovými, kteří s produkčními vozy na startu ani tentokrát nechybí. Soupeřů budeme mít však mnohem víc a čeká nás s nimi zajímavé měření sil, nicméně my se chceme zejména bavit. Bavit chceme i diváky, a tak zvažujeme pro poslední rychlostní zkoušky nasazení speciálního obutí. Gigi Galli se sice nejmenuji a hroty u nás ani nejsou povoleny, ale i opotřebované pneumatiky na sníh nám určitě umožní široké smyky, kterými bychom se rádi odměnili našim fanouškům za jejich přízeň. Rádi je přivítáme i v servisním zázemí, kde bude možné se ve stanu Subaru občerstvit či prohlédnout si naše raritní veteránské Subaru GFT Coupé z poloviny sedmdesátých let. Zkrátka a dobře, na Strahov se moc těšíme a doufáme, že se závodění bude líbit našim týmovým partnerům i fanouškům. K našemu facebookovému profilu už se jich připojilo přes 940 a my se pomalu začínáme těšit na jubilejního tisícího. Protože i pro příští rok máme velké plány, které samozřejmě budou opět souviset se značkou Subaru, najde se jistě i v budoucnu na našem facebooku mnoho zajímavého,“ uzavírá Vojtěch Štajf.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 11.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Rally Bohemia 2019

Česká rally, Červ Jaroslav
Rally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rally

Rally Bohemia 2019

Česká rally, Froněk Honza
Rally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rallyRally Bohemia 2019 - Česká rally

Test Raimund Baumschlager VW Polo GTi R5

Ostatní, Červ Jaroslav
Test Raimund Baumschlager VW Polo GTi R5 - OstatníTest Raimund Baumschlager VW Polo GTi R5 - OstatníTest Raimund Baumschlager VW Polo GTi R5 - Ostatní