English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Stáj XTG motorsport připravuje Opel ADAM Rally Cup

Zařazeno : Praha14, Opel, Brynda

Top Media, 28.11.2014 21:55
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 12716x


Značkový pohár Opel ADAM Rally Cup nabízí už dvě sezony dostupné pohárové závodění na kvalitní technice. Výborně se Opel ADAM Rally Cup etabloval v Německu a ve Francii, pokud půjde vše dobře, budou vozy ADAM Cup v příští sezoně brázdit i české tratě v rámci Rallysprint série, tedy jednodenních podniků.
Stáj XTG motorsport připravuje Opel ADAM Rally Cup
Stáj XTG motorsport připravuje Opel ADAM Rally Cup

Za projektem stojí stáj XTG motorsport, dlouholetý promotér pohárového závodění v Česku, který společně s Opel motorsport a tuzemským zastoupením německé automobilky, sonduje možnosti uvedení programu Opel ADAM Rally Cup, který má být především startovací platformou pro mladé jezdce.

Jeden ze soutěžních vozů ADAM Cup už stojí v dílnách stáje XTG motorsport a svou premiéru si odbude během víkendového Pražského rallysprintu. V kokpitu se objeví posádka Jiří Brynda – Zdeněk Pekárek.

„Auto jsme koupili před pár dny a na Pražském rallysprintu ho předvedeme na závodní trati. V servisu si pak ADAMa budou moci prohlédnout případní zájemci o pohárový start. Všechny je v našem zázemí rádi přivítáme a můžeme debatovat o podmínkách zápůjček těchto vozů,“ říká Zdeněk Pekárek.

“Cílem této iniciativy je, abychom zpřístupnili rally mladým závodníkům, pro které tento typ závodění v našem šampionátu chybí. Jedná se o projekt, který je v Německu a ve Francii již zaběhlý a myslím si, že naše rallyová líheň si možnost takového závodění s profesionální technikou zaslouží,“ doplňuje zástupce XTG motorsportu.

Pro případné zájemce je nutné upřesnit, že na startu Pražského Rallysprintu se objeví Opel ADAM Cup v pohárové specifikaci, nikoli v provedení R2.

Základní technické parametry vozu:
Motor: řadový čtyřválec 1.6l-ECOTEC 16V, 1 598 cm3, řídicí jednotka ECU BOSCH Motorsport s optimalizovaným mapováním, výfukový systém určený pro motoristický sport
Výkon: cca. 142 k při 6 500 min-1, točivý moment cca. 160 Nm při 4 250 min-1
Pohonná soustava: sekvenční pětistupňová převodovka Sadev, vícelamelový samosvorný diferenciál
Zavěšení kol: závěsy s vinutými pružinami RIEGER Racing Suspension s upevněním klouby Uniball, samostatné nastavení pro štěrk a asfalt
Brzdový systém: vpředu odvětrávané brzdové kotouče o průměru 305 mm se čtyřpístovými třmeny Brembo, vzadu kotouče o průměru 264 mm s jednopístovým třmenem, hydraulická ruční brzda s okamžitým uvolněním, stavěcí ventil pro vyvážení zadních brzd
Rozměry: délka: 3 698 mm, šířka: 1 966 mm, výška: 1 422 mm (při nastavení jízdní výšky na asfalt), rozvor: 2 310 mm, hmotnost: 1 090 kg

Bližší informace: Zdeněk Pekárek, XTG motorsport, tel: +420 608976661, e-mail: zdenek.pekarek@xtg-group.cz

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Opel Corsa R5 v roce 2016

Opel Corsa R5 v roce 2016

11.02.2015 11:38

Článek Honza Froněk, ME

Racing-Mania.cz

Opel se vrací do rally

21.11.2012 13:47

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Opel by měl v Portugalsku představit speciál R5 [+VIDEO]

/ Další video...