English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Štajf v Praze za volantem nejrychlejšího Subaru

Zařazeno : Praha14, Štajf

Honza Froněk, 02.12.2014 14:24
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3722x


Jako velice dobré rozhodnutí pořadatele se ukázal návrat Pražského rallysprintu na strahovský kopec. Hojně navštívenou akci si parádně užily i posádky Subaru Czech Duck Racing Teamu, které vesměs trať zvládly a v kompletním složení dojely až na cílovou rampu.
Štajf v Praze za volantem nejrychlejšího Subaru
Štajf v Praze za volantem nejrychlejšího Subaru

Vévodila jim posádka Vojtěch Štajf – Karel Janeček, která si ze závodu odvezla poháry za stříbrnou příčku ve skupině N.

Spousta spokojených diváků, příznivé počasí a především vytoužený návrat na zkoušky vedené okolo strahovských stadiónů – takové byly hlavní znaky letošního XX. TipCars Pražského rallysprintu, jehož hlavním partnerem byla opět společnost Subaru ČR. Na startu se mezi početnou konkurencí neztratilo ani devět Subaru Impreza, z nichž dokonce dvě byly ve specifikaci WRC. V konečném pořadí však z nich byl nejvýše Vojtěch Štajf, který na sedadle spolujezdce ve svém produkčním voze vezl Karla Janečka. „Byl fascinován rychlostí, jakou jsme kolem Strahova uháněli, a mám pocit, že jsme spolu v závodním autě nejeli naposledy,“ popisuje zážitky svého spolujezdce pražský pilot. „Propříště mu ale už vysvětlím systém čtení rozpisu, protože když nepojedu ´na oči´, mohli bychom spolu být možná ještě o něco rychlejší. Takhle jsem se ale zase mohl lépe soustředit i na několik širších smyků pro diváky, které nás však také pochopitelně ve výsledku připravili o pár vteřinek. I přesto jsme ve skupině N skončili na skvělém druhém místě jen dvanáct vteřin za tradičním soupeřem Martinem Semerádem, vešli jsme se i do první patnáctky celkového pořadí, což byl náš cíl. Radost nám samozřejmě udělala i skutečnost, že jsme tu byli prvním Subaru ve výsledkové listině, vždyť jsem jako značkový jezdec Subaru právě završil desátou sezónu vzájemné spolupráce. Potěšilo nás i stoprocentní zastoupení našich týmových vozů na cílové rampě, což vypovídá o spolehlivosti našich aut a kvalitní přípravě. Zejména Anička Polívková v cíli doslova zářila a závod si moc užila.“ Dodejme, že právě Anna Polívková se svým pilotem Lumírem Firlou (který též přiváděl diváky do varu svými efektními smyky) jela ve druhém nejrychlejším týmovém autě, jen o málo pomalejší byli Dan Suchý s Miroslavem Koutským. Petr Kačírek vezl svou dceru Petru a doplatil na poškození auta o obrubník – snížená koncentrace posádky totiž po této chybce vedla k nesprávnému počítání okruhů a následné časové penalizaci. Při pražském soupeření ale boj o vteřinky nemusí být vždy prvořadým úkolem, a tak i tato posádka v cíli rozdávala úsměvy. Ostatně jako také drtivá většina jejích soupeřů.

„Za sebe musím říci, že návrat Pražského rallysprintu na Strahov mne moc potěšil,“ libuje si Vojtěch Štajf. „Možná by ale propříště stálo za to, pouvažovat o vytyčení bezpečného prostoru pro točení oslavných koleček u cílové rampy. Pak už by mi ke štěstí chyběl jen návrat řeporyjské rychlostní zkoušky a tradice by se zas vrátila... Jako závodní završení sezóny to ale i v letošní formě bylo moc příjemné. Teď už se můžeme v klidu těšit na návrat našich veteránských aut z Mexika, který nás čeká příští týden, pak s Frantou Rajnohou při slavnostním vyhlášení oslavíme druhou příčku v Zóně Střední Evropy, a potom… A potom začne bez jakékoliv přestávky sezóna další. Hned na začátku ledna se totiž koná rakouská Jänner Rallye, na jejíž start se postavím znovu po čtyřech letech. Má to samozřejmě svůj důvod. Poté, co jsme letos dobyli třetí příčku v Evropské rally-trofeji a byli v ní nejlepší mezi produkčními vozy, rozhodli jsme se poskočit o seriál výš. Příští rok se totiž v rámci Mistrovství Evropy bude v samostatné klasifikaci ERC-2 soupeřit o šampióna produkčních aut (navíc už bez speciálů R4). A tak jsme se s Františkem rozhodli, že se vydáme závodit na několik soutěží právě v rámci tohoto šampionátu a pokusíme se v něm zabojovat o přední příčky. Lumír Firla se naopak chystá absolvovat kompletní domácí šampionát dvoudenních soutěží, a tak je zřejmé, že v týmu budeme mít i napřesrok pořádně napilno. Teď už ale nezbývá než popřát našim fanouškům příjemný zbytek roku včetně jeho svátečních dní a pak hurá do sezóny 2015!“


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/5.etapa Martina Macíka

/ Další video...