Vítězství pro Craiga Breena a vůz 208 T16

Zařazeno : ME1502, Breen

Radka Matthey, 09.02.2015 15:51
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 5349x

Craig Breen a Scott Martin získali v dokonale zvládnutém závodě ERC druhé vítězství za volantem vozu Peugeot 208 T16. Díky tomuto vítězství se posádka Peugeot Rally Academy před dubnovou rallye v Irsku posunula v celkovém pořadí opět dopředu.

Diogo Gago se při svém debutu v ERC Junior potýkal s problémy, ale podařilo se mu tuto náročnou rallye dokončit.

Craig Breen a Scott Martin, kteří dokončili kvalifikaci jako druzí, se rozhodli odstartovat do první etapy ze 14. pozice. První den závodu se odehrál v obtížných sněhových i dešťových podmínkách, na zrádných a místy velmi mokrých silnicích. Pro irského pilota však tento první den proběhl bez problémů. Craig Breen neudělal na rozdíl od svých hlavních soupeřů, Kajetana Kajetanowicze a Alexeje Lukjanuka, žádnou chybu a zajel 4 nejrychlejší časy z 5. Na konci prvního dne měl delší než minutový náskok před svými soupeři.

Druhý den byl také velmi náročný, zejména kvůli silnému sněžení, které ztěžovalo všem posádkám viditelnost. Craig Breen si i tak svůj náskok udržel a po loňské Rallye Akropolis získal své druhé vítězství v evropském mistrovství. Toto vítězství je také dokonale načasované pro celý tým Peugeot Rally Academy před Irskou rallye, která dovede Craiga na jeho rodný ostrov. Ten to okomentoval: „Nemůžu se již dočkat rallye na mé domácí půdě! S výsledkem v Lotyšsku jsem velmi spokojený, protože podmínky nebyly celý víkend nijak snadné. Během první etapy sníh mezi dvěma průjezdy roztál a povrch byl velmi zrádný. Vůz 208 T16 se choval dokonale a prokázal příkladnou spolehlivost. Když všechno funguje, je snadné jet rychle a je krásné opět zvítězit!“

Pro Dioga Gaga a Jorge Carvalheho byla lotyšská rallye prvním závodem jejich programu v rámci Peugeot Rally Academy. Tato první zkušenost byla náročná, protože portugalská posádka vyjela v druhé RZ z trati, ale podařilo se jí vrátit se k asistenčnímu týmu pro pomoc. Díky vynikající práci mechaniků, kterým se povedlo vrátit vůz 208 T16 do původního stavu, dokončil Diogo Gago závod mezi juniory na sedmém místě a pro další závody sezóny získal cenné zkušenosti: „Mám ze své premiéry v Peugeot Rally Academy velkou radost. Chtěl bych poděkovat celému týmu, který po mém incidentu v první etapě odvedl vynikající práci. Cílem bylo vyhnout se problémům a dojet do cíle, ale nebylo snadné dostat se do tempa a zajet dobré časy, aniž bych se dopustil chyby. Ze své první rallye mám celkově dobrý pocit a moc se těším, až budu moct zase získávat zkušenosti v dalším závodě.“

Třetí závod ERC se bude konat v Irsku, kde se do řad Peugeot Rally Academy připojí Charles Martin za volantem vozu 208 T16. Do té doby bude mít vítěz 208 Rally Cup 2014 možnost seznámit se se svým vozem na trati Rallye du Touquet, prvním závodě mistrovství Francie v rallye 2015.