English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

AGROTEC rally bez zásadních změn

Zařazeno : MMCR1503

Top Media, 23.02.2015 13:27
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4296x


Jihomoravské Hustopeče se opět ve dnech 19. – 20. června 2015 stanou centrem domácího rallysportu. V jejich okolí se uskuteční třetí díl českého šampionátu (MČR 2015). Konečná podoba soutěže je ve stádiu příprav, zde vám nabízíme prvotní informace k 11. ročníku AGROTEC rally Hustopeče. 
AGROTEC rally bez zásadních změn
AGROTEC rally bez zásadních změn

„Jsme rádi, že nadále pojedeme v oblíbeném termínu v druhé polovině června, opět jako závod nejprestižnějšího českého šampionátu. Kvůli reorganizaci českých seriálů se u nás neobjeví ´poháristé´, naopak na tratích druhého dne přivítáme účastníky mistrovství historických automobilů,“ vyjmenovává základní zápočty dlouholetý ředitel hustopečské soutěže Rudolf Kouřil.

XI. AGROTEC  rally bude postrádat evropské zařazení, organizační tým rezignoval na účast v Evropské Trofeji 2015 a plně se soustředí na domácí účastníky.

„Neúčast v evropském seriálu bude znamenat úpravu výše startovného, což by mělo pomoci snížit náklady posádkám na start v Hustopečích. Samozřejmě komfort služeb pro naše tradiční účastníky se ze strany pořadatele měnit nebude,“ upřesňuje šéf organizačního týmu Martin Rada.

Na startující bude čekat závodění v tradičním formátu pátek večer – sobota, s centrem závodu i servisní zónou v Hustopečích.

„Naší prioritou je kompaktnost závodu. Současný harmonogram obsahuje pět úseků, které se pojedou dvakrát, celkem kolem 150 ostrých kilometrů. Diváci se opět mohou těšit na směsici asfaltových úseků a šotoliny, posádky tradičně zavítají na kultovní místa, jako jsou Diváky, Kurdějov či Starovický okruh. Ten jako jediný test zůstane v loňské podobě. Nově plánujeme i testovací shakedown, který bude pro diváky mnohem přístupnější,“ naznačuje Rudolf Kouřil.

Organizační tým pod vedením Martina Rady a Rudolfa Kouřila nyní čeká finalizace současných návrhů.

„Průběžně probíhají jednání s příslušnými úřady tak, aby nás nic nemohlo zaskočit. Vedeme i jednání o generálním sponzorovi, o konečném oficiálním názvu soutěže. Vše se pokusíme uzavřít co nejdříve, abychom se dále mohli soustředit na bezpečnostní zabezpečení trati. V letošním roce bude jednoznačně naším cílem přiblížit závod divákům…,“ doplňuje Martin Rada, jenž v závěru ledna úspěšně absolvoval Rallye Monte Carlo a s unikátní Alfou Romeo 147 se určitě objeví i na domácích tratích.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Pech před startem Rallye Hustopeče

Pech před startem Rallye Hustopeče

17.06.2015 15:50

Článek Romana Hájková, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Finland 2007: Juho Hanninen SS05

/ Další video...