English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Světová inspirace v Hustopečích

Zařazeno : MMCR1503

Top Media, 31.03.2015 09:04
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4668x


Již za osmdesát dní přivítají jihomoravské Hustopeče českou špičku rallysportu. Ve dnech 19. – 20. června 2015 se v jejich okolí odehraje XI. ročník AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče, která bude třetím podnikem MČR 2015.
Světová inspirace v Hustopečích
Světová inspirace v Hustopečích

Pořadatelé AGROTEC  rally Hustopeče naznačili formát závodu už v úvodní tiskové informaci. Účastníci tedy mohou, jak je v posledních ročnících pravidlem, očekávat start v pozdních pátečních hodinách. Přesně v 19:30 sjede z Dukelského náměstí v Hustopečích první posádka vstříc 150 ostrým kilometrům. V pátek posádky absolvují čtyři zkoušky, na dalších šesti testech se bude bojovat v průběhu sobotního dne.

Jak je v Česku tradicí páteční a sobotní část soutěže odděluje závěrečný 45minutový servis. Ten bude hostit, stejně jako v minulém roce, areál hustopečské společnosti MOSS logistics. Návrat zázemí závodu blíže centru Hustopečí se setkal s příznivým ohlasem u soutěžních týmů, domácích návštěvníků i fanoušků, proto pořadatelský tým zůstává i letos u osvědčeného.

„Ale právě večerní servis se dočká podstatné změny. Při debatách s Martinem Radou jsme se inspirovali slavnou Rallye Monte Carlo. Noční 45minutový servis se tak neuskuteční po absolvování čtyř měřených testů pátečního dne. Po druhém průjezdu RZ Diváky posádky odevzdají své speciály přímo do uzavřeného parkoviště na Dukelském náměstí v Hustopečích,“ vypovídá ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

„Po dostatečném spánku si posádky vozy ráno vyzvednou a teprve potom zamíří ke svým mechanikům, kteří budou mít 45 minut na přípravu závodního auta do druhého dne,“ doplňuje Kouřil.

Věříme, že se tato kosmetická změna v harmonogramu soutěže setká s příznivým ohlasem u posádek i mechaniků. Pro upřesnění navíc už můžeme v dostatečném předstihu všem zainteresovaným sdělit, že start druhé etapy je naplánován na 9:30 hod.   

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Pech před startem Rallye Hustopeče

Pech před startem Rallye Hustopeče

17.06.2015 15:50

Článek Romana Hájková, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2019 - 2. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...