English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Posádky veteránských klenotů změří na jihu Čech síly se stopkami

Zařazeno : SBC

Pavel Kacerovský, 10.04.2015 11:13
Tisknout článek
Kategorie : Historici; zobrazeno : 4662x


Malebné jižní Čechy budou počátkem září dějištěm akce určené pro majitele historických a sportovních skvostů na čtyřech kolech.
South Bohemia Classic 2015: Posádky veteránských klenotů změří na jihu Čech síly se stopkami
South Bohemia Classic 2015: Posádky veteránských klenotů změří na jihu Čech síly se stopkami

South Bohemia Classic je setinové rallye, která je součástí série prestižních českých veteránských rallye Bohemia Classics, zbývá pět měsíců, pořadatelé z týmu ČK motorsport přináší první informace a již nyní nabízí zájemcům o účast možnost se přihlásit.Závod se uskuteční o prvním zářijovém víkendu (5. a 6. září 2015), tedy krátce po skončení letních prázdnin. Jeho účelem není být na trati nejrychlejší ze všech - soutěžící mají za úkol absolvovat jízdu pravidelnosti stanoveným rychlostním průměrem dle šipkového itineráře. Na trase jsou kromě toho umístěny měřené testy přesnosti, takzvané ertety, na kterých se penalizuje odchylka od stanoveného času průjezdu s přesností na setiny sekundy. Odtud název setinová rallye.

South Bohemia Classic se koná za běžného provozu a zúčastnit se jí můžou historická vozidla vyrobená do roku 1985 (třída Classic), část startovního pole pak tvoří majitelé novějších sportovních automobilů ve třídě Exclusive. V loňském roce zvítězila rodinná posádka Fialových s Austinem Healey 100/4 z roku 1956.

Po pátečním startu na českokrumlovském náměstí Svornosti čeká na posádky 120 kilometrů dlouhá večerní etapa zakončená na břehu Lipna ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Relax v Dolní Vltavici. Odtud všichni účastníci vyrazí na dvakrát tak dlouhou sobotní etapu, která je zavede kromě těch nejatraktivnějších jihočeských lokalit i do samotného srdce Šumavy. Společenský galavečer spojený s vyhlášením vítězů se uskuteční opět v reprezentativních prostorách Hotelu Relax.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 8.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...