English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Hájek Team vítězí při premiéře Opel ADAM cupu

Zařazeno : Sprint1501, Peták

Petr Eliáš, 12.04.2015 11:35
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4549x


Pouhých 35 kilometrů v sobotu odjela posádka Hájek Rally Teamu ve složení Josef Peták – Alena Benešová se žlutým Opelem ADAM cup zvaným Vilík. Premiéra českého pohárového závodění pod názvem XTG Opel ADAM cup nebyla, co se porce závodních kilometrů týče, příliš štědrá, ale po závodní stránce se premiéra poháru rozhodně podařila.
Foto: Petr Frýba
Foto: Petr Frýba

Startu poháru přihlíželi i vedoucí manažeři Opel Motorsport Jörg Schrot a Dietmar Metrich, kterým je již Hájek Rally Team dobře známý z mnoha dřívějších jednání, a také z návštěvy v centrále Opelu v německém Rüsselsheimu v roce 2012 s Mirkem Janotou.

Vzhledem k mnoha organizačním problémům při Valašské Rally se nepodařilo odjet plnou porci plánovaných kilometrů, ale jen polovinu kilometráže soutěže. Na hodnověrné hodnocení výkonnosti všech posádek poháru je to tedy příliš málo, ale i tak lze říci, že posádka Peták – Benešová tentokrát nenašla přemožitele a do cíle dojela s náskokem 6 vteřin před nejbližšími z pronásledovatelů, kterými byli Petr Vraj jun. s Markétou Skácelovou. První start Vilíka Hájek Rally Teamu tedy alespoň, co se výsledku týká, dopadl podle představ. Na další start žlutého Vilíka a i souboje ostatních ADAMů si ale budeme muset řádně počkat , protože další soutěž Rallysprint série je vcelku nepochopitelně naplánována až na konec července.

Josef Peták, jezdec Hájek Rally Teamu: „Hodnocení prvního závodu XTG Opel ADAM cupu musím rozdělit na dvě části. Ta první je cup jako takový, a ta druhá je hodnocení soutěže samotné. Ohledně startu poháru jsem rád, že se vše podařilo připravit tak, aby pohár důstojně odstartoval a jsem si jistý, že to bude pěkné závodění. Radost mám i z toho, že tady na Valašce všichni s ADAMy dojeli až do cíle, ale na to, abych mohl naše výkony nějak hodnotit, jsme ujeli jen moc málo kilometrů. Celá soutěž pro nás byla poznávací a já už teď vím, že mnohé návyky budu muset ještě více změnit a upravit jezdecký styl, abych v některých místech tolik neztrácel. Při první soutěži s ADAMem jsem neriskoval a raději jsem klouzavá místa s posypem jel hodně opatrně. I tak jsme si užili i jednu krizovku a jednou nás trochu pozlobila technika, kdy jsme museli do RZ startovat přes startér, protože zazlobilo ovládání spojky. Po sportovní stránce jsem ale smutný. Nechci zabíhat do detailů, ale organizačně to byla špatná soutěž. Dost nás její průběh ovlivňoval i na výkonu, protože jsme toho jen hodně málo odjeli a byli dost rozladění. Spolujezdci stále někde běhali do časovek, rušily se rychlostní zkoušky a o rychlostních průměrech se nemá smysl bavit. Teď je před námi v kalendáři díra až do konce července, kdy se má jet další sprint a to je moc dlouhá doba. Uvažujeme tedy, že bychom se v mezidobí svezli někde jinde a jednáme o tom.“

Ctirad Hájek: „Mám velkou radost, že jsme se dočkali startu XTG Opel ADAM cupu, který je podle mě ideální možností k cenově dostupnému závodění pro mladé jezdce. Pepík s Alenou Benešovou odvedli velmi dobrou práci a děkuji jim za skvělou reprezentaci Opelu ADAM Hájek Rally Teamu a děkuji i všem mechanikům, kteří si v posledních dnech dost mákli, aby vše připravili. Líbila se mi úroveň a odhodlání ostatních závodníků v Opel ADAM cupu a chci je moc pochválit. Šli do toho, a i v dalších závodech se máme na co těšit. Rally jako takovou hodnotit nechci, to mi za to nestojí, protože ta je na úrovni tak maximálně okresního přeboru, a to ještě jen kvůli pěknému počasí a hezké Valašské krajině.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Josef Peták se vrací k Renaultu

17.03.2012 09:19

Článek Hroch Rally Team, Česká rally

Racing-Mania.cz

Josef Peták před Valašskou rally

24.03.2011 14:00

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Utopená auta v české rally [+VIDEO] AKTUALIZOVÁNO

/ Další video...