English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Krumlov v cíli: Chyba Pecha rozhodla o vítězství Kopeckého

Zařazeno : MMCR1502

Filip Červenka, 23.05.2015 17:15
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 7090x


Od úvodní RZ dnešní etapy si Václav Pech hlídal své vedení. Kopeckému připustil jen dvě vítězství před poslední RZ. Na mokré trati v poslední RZ však opustil nachvíli trať a vítězství tak spadlo do klína tovární posádce.
Foto: Petr Skřivánek
Foto: Petr Skřivánek

Na první ranní vložce nadělil Pech Kopeckému 4,3 vteřiny a od té doby je v cíli jednotlivých RZ ranní sekce dělila méně jak vteřina, ale stále ve prospěch Pecha. Drobnou kompenzací byla RZ 11, kde Kopecký stáhl 1,8s. Celkově je dělilo deset vteřin.

Od rána útočil Pavel Valoušek, který si připisoval jeden třetí čas za druhým... Celkově přeskočil Odložilíka a vyhoupl se na čtvrté místo za Jakeše, kterého však v první sekci příliš nestáhl. Na šesté místo se dostal na úkor Vlčka Jan Dohnal s Focusem WRC, ale vzápětí si pořadí opět prohodili kvůli další Dohnalově penalizaci za pozdní příjezd do ČK. Bezpečně osmý byl Černý, který se snažil přiblížit Vlčkovi. Devátý byl Jelínek, který svou pozici nachvíli opustil, když se před něj dostal Kopáček. Kopáček však vzápětí havaroval. Desítku po první sekci uzavíral Polák Szeja, který převzal vedení ve třídě 3.

Mezi havarující posádky se zařadil také do té doby vedoucí mezi vozy s pohonem přední nápravy - Egon Smékal. Mezi vozy s pohonem přední nápravy se tak ujal vedení po chybě Smékala Dunovský.

Při druhém průjezdu Malont v odpolední sekci Pech vrátil Kopeckému porážku z předešlé RZ a vše se schylovalo k finálovým soubojům na dvou průjezdech Lipenskou vložkou, kde Pech hájil náskok rovných 12 sekund. Jan Dohnal se opět dostal před Vlčka na šestou pozici. Do TOP 10 poskočil Trněný.

První průjezd Lipnem nedal najevo, že by se měl závěr nějak dramatizovat. Kopecký sice zkoušku vyhrál, ale Pech ztratil ze svého náskoku pouhých 1,4 s a celkově mu tak zbýval náskok deseti vteřin. S problémy se však potýkal dosud třetí Jakeš, který absolvoval RZ s výstražnými světly a ztratil minutu a půl, což vyneslo na třetí místo dnes skvěle jedoucího Valouška. Dalším pilotem v problémech se stal Jan Dohnal, který ztratil dvě minuty a propadl se na osmou pozici za Vlčka a Černého. Polák Szeja vyletěl mimo trať a ztratil taktéž spoustu času, takže vedení ve třídě 3 spadlo do klína Votavovi.

Foto: Petr Skřivánek
Foto: Petr Skřivánek

I poslední RZ Lipno se jela za deště a na mokru. Pech disponoval slušným náskokem 10 vteřin, ale udělal chybu a opustil trať. Toho dokonale využil Kopecký a urval tak vítězství pro sebe. Na třetím místě dokončil Valoušek. V servisní pauze se nepodařilo mechanikům Mirka Jakeše vyřešit technické problémy, konkrétně se jednalo o posilovač řízení, a posádka se tak propadla až na šesté místo za čtvrtého Odložilíka a pátého Vlčka. TOP 10 uzavřeli Černý, Dohnal, Jelínek a Trněný v tomto pořadí.

Za hranicí TOP 10 figuruje vítěz třídy 3 Votava na Lanceru deváté evoluce, který zvítězil před Josefem Semerádem. Nejrychlejší dvojkolku pilotoval Dunovský (14. místo).

 

Výsledky v cíli Rallye Český Krumlov:

1. Kopecký - Dresler (Škoda Fabia R5)  1:36:00,8 
2. Pech - Uhel  (Mini John Cooper Works) +4,7 
3. Valoušek - Havelková (Škoda Fabia S2000) +3:57,1 
4. Odložilík - Tureček (Ford Fiesta R5) +4:49,7 
5. Vlček - Žáková (Škoda Fabia S2000) +5:23,6 
6. Jakeš - Novák (Citroën DS3 R5) +5:27,0 
7. Černý - Černohorský (Škoda Fabia S2000) +5:56,4 
8. Dohnal - Venclík (Ford Focus RS WRC) +6:44,7 
9. Jelínek - Machů (Škoda Fabia S2000) +7:15,3 
10. Trněný - Pritzl (Škoda Fabia WRC) +9:05,1 

 

 


/

/

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rallye Český Krumlov citroënům svědčila

Rallye Český Krumlov citroënům svědčila

27.05.2015 14:54

Článek Kateřina Ptáčková, Česká rally

Pech měl v Krumlově pech

Pech měl v Krumlově pech

25.05.2015 18:59

Článek Romana Hájková, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Švédská rally nabídne téměř ideální podmínky [+VIDEO ZE S...

/ Další video...