English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Piloti značky ŠKODA postupují na Rally Itálie vpřed

Zařazeno : MS1506, Kopecký, Lappi

Škoda Motorsport, 13.06.2015 23:04
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 5361x


Tovární jezdci značky ŠKODA Jan Kopecký a Esapekka Lappi se o „leteckém dnu“ na Rally Italia posunuli vpřed. Asijsko-pacifický šampion Jan Kopecký se v celkové klasifikaci WRC 2 propracoval na třetí místo a při svém návratu do mistrovství světa FIA v rally (WRC) bojuje o místo na stupních vítězů.
Piloti značky ŠKODA postupují na Rally Itálie vpřed
Piloti značky ŠKODA postupují na Rally Itálie vpřed

Mistr Evropy Esapekka Lappi vyhrál na 212 km rychlostních zkoušek nejdelší etapy této sezóny mistrovství světa s novým vozem ŠKODA Fabia R5 tři rychlostní zkoušky - mezi nimi obě s legendárním skokem „Micky´s Jump“.

„Spousta diváků, krásné tratěi, nádherné skoky - na Rally Itálie to byla úžasná sobota. Ukázali jsme, jaký potenciál se skrývá ve voze ŠKODA Fabia R5,“ komentoval to Lappi. Při prvním průjezdu nejdelší rychlostní zkouškou „Monte Lerno“ v délce 42,22 km získal 24letý jezdec se spolujezdcem Janne Fermem na druhého Ukrajince Jurije Protasova náskok 25,7 sekund. I při druhém průjezdu byl Lappi s odstupem nejrychlejším jezdcem ve WRC 2. Při své rychlé jízdě zvládl „létající Fin“ úspěšně i „Micky´s Jump“, na kterém piloti se soutěžními speciály létají až 40 metrů daleko.

Lappi, který v pátek promarnil své šance na vítězství po kolizi s kamenem, vylétl v celkové klasifikaci WRC 2 z 26. místa na začátku dne na desátou pozici. Stejně rychlý byl na trati při teplotách až 40 stupňů Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem. „Zkusili jsme jet rychle a zároveň bez velkého rizika. Nebylo to jednoduché, protože na trati byla spousta velkých kamenů,“ řekl zkušený 33letý jezdec: „Mým cílem je přivézt domů z vystoupení na Sardinii dobré umístění.“

V neděli jsou na programu na obávaných šotolinových tratích středomořského ostrova Sardinie poslední čtyři rychlostní zkoušky a pouhých 45,80 km.

Číslo dne pro Rally Itálie: 16
Esapekka Lappi se v sobotu vypracoval v celkové klasifikaci WRC 2 o 16 míst vpřed. Poté, co v pátek tento finský jezdec ztratil téměř půl hodiny, patřil v sobotu k nejrychlejším. Na rychlostních zkouškách 13 (Coiluna – Loelle 1), 14 a 19 (Monte Lerno 1 a 2) zajel Lappi nejrychlejší čas. Tak v tomto roce vyhrál již deset rychlostních zkoušek ve WRC 2.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tři tovární Fabie S2000 na Barumce

Tři tovární Fabie S2000 na Barumce

29.07.2013 12:57

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...