English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jan Kopecký chce s vozem ŠKODA Fabia R5 získat třetí domácí vítězství

Zařazeno : MMCR1503, Kopecký

Škoda Motorsport, 17.06.2015 09:30
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5151x


Třetí domácí soutěž pro nový vůz ŠKODA Fabia R5: Na Rally Hustopeče (19. - 20. června) chce tovární jezdec ŠKODA Motorsportu Jan Kopecký pokračovat v úspěšném kurzu. 33letý pilot míří na start třetího podniku letošního Mistrovství ČR v rally krátce po zisku třetího místa na Sardinii v soutěži seriálu FIA WRC 2.
Jan Kopecký chce s vozem ŠKODA Fabia R5 získat třetí domácí vítězství
Jan Kopecký chce s vozem ŠKODA Fabia R5 získat třetí domácí vítězství

Rally Hustopeče je třetím podnikem letošního českého mistrovství v rally (MČR). Oba dva první podniky MČR v Klatovech a Českém Krumlově Jan Kopecký ve voze Fabia R5 se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhrál.

V prozatímním průběhu rally sezóny 2015 se nový vůz ŠKODA Fabia R5 představuje jako rychlý a spolehlivý. Na straně aktiv stojí dosud dvě vítězství v MČR a tři místa na stupních vítězů v mistrovství světa FIA v rally (klasifikace WRC-2). Šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek: „V Hustopečích chceme navázat na dosavadní dobré výsledky. Samozřejmě nám rally pomůže získávat další poznatky o chování vozu Fabia R5 v náročných soutěžních podmínkách.“

Při vítězně absolvované Rally Český Krumlov se Jan Kopecký a Fabia R5 předvedli ve špičkové formě. Ve skutečně nervy drásajícím finále se Jan Kopecký těsně před koncem dostal před svého konkurenta Václava Pecha. Na Rally Hustopeče by se mohl napínavý souboj obou českých rally legend opakovat. „Doufám, že opět nadchneme fanoušky pravým soubojem a samozřejmě i naším vozem ŠKODA Fabia R5,“ říká Jan Kopecký. „Pavel a já chceme opět ukázat, co v nás je. Rally Hustopeče je pro nás dobrá příležitost.“

Kopecký s Dreslerem tuto rally v letech 2011 až 2013 třikrát po sobě vyhráli a jsou rekordmany mezi vítězi této rally v jihomoravském vinařském kraji. Letos je na programu 150,02 kilometrů na úzkých a často kluzkých silnicích. Je třeba absolvovat deset rychlostních zkoušek, z toho dvě po setmění. Vítěz bude znám v sobotu v časném odpoledni.

Víte, že ...
… že v pátek a v sobotu se koná již jedenáctý ročník Rally Hustopeče? První vítězství pro značku ŠKODA oslavili Leoš Flidr/Bohumil Ehl. Jeli tehdy s vozem ŠKODA Octavia WRC a vyhráli před jistým Janem Kopeckým.

… Jan Kopecký jasně vede české mistrovství v rally (MČR) se 153 body? Za ním následuje s 98 body Pavel Valoušek, který jel naposledy s vozem ŠKODA Fabia Super 2000. Kopeckého největší rival Václav Pech je s 67 body na celkovém čtvrtém místě.

… zkouška Horní Bojanovice/Diváky je se 17,43 km nejdelší na Rally Hustopeče? V pátek se jede dvakrát, z toho jednou po setmění.

… servisní centrum je umístěno ve městě Hustopeče, které dalo rally její název? Ve znaku tohoto jihomoravského města se zhruba 6 000 obyvateli je vinný hrozen. Odkaz na centrální polohu ve známé vinařské oblasti.

… na Rally Hustopeče se objeví také klasické rallyové vozy? Rally je součástí českého mistrovství v rally pro historické automobily (MČRHA).

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Kopecký chce více startů v ME

07.01.2013 12:59

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...