English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Účastníci SBC pojedou kolem historických památek i přírodou

Zařazeno : SBC

Pavel Kacerovský, 22.06.2015 13:12
Tisknout článek
Kategorie : Historici; zobrazeno : 4514x


Trať šestého ročníku South Bohemia Classic začíná deset týdnů před startem získávat reálnější obrysy. Setinová rallye, která se uskuteční ve dnech 4. až 5. září 2015 na jihu Čech, zavede soutěžní posádky i do rakouského a německého příhraničí a také sousedního západočeského regionu.
Foto: Ondřej Kroutil
Foto: Ondřej Kroutil

Díky výrazné podpoře města České Budějovice, slavícího v letošním roce výročí 750 let od svého založení, začne závod určený pro majitele veteránských a sportovních vozidel úderem páteční 19. hodiny v srdci jihočeské metropole - na náměstí Přemysla Otakara II. Komentovaný start doprovodí bohatý program včetně tematického koncertu kapely Swing Trio Avalon.

Z českobudějovického náměstí zamíří posádky do Hluboké nad Vltavou a poté do Kaplice, kde se jejich zastávka stane součástí Kaplických slavností. Poté projedou historickým centrem Českého Krumlova, města zařazeného na seznamu památek UNESCO, a budou pokračovat do cíle náročné noční etapy (120 km) v Hotelu Relax na břehu Vodní nádrže Lipno v Dolní Vltavici.

Sobotní „šumavská“ etapa zavede veteránské klenoty do atraktivních míst národního parku a bude měřit kolem 250 kilometrů. Po snídani se vydají do Rakouska a Německa, zpátky na české území se vrátí přes hraniční přechod Strážný a odtud pojedou přes Borová Lada, Kvildu a Modravu na polední pauzu s obědem na náměstí v Kašperských Horách. Odpolední návrat ze Šumavy nabídne průjezd přes Vimperk, hráz Husinecké přehrady a Prachatice zpátky do Dolní Vltavice.

Trať obou etap zpestří více než desítka testů přesnosti. Posádka, která je absolvuje s nejmenší odchylkou od předepsaného času, se stane vítězem soutěže. Jako hlavní cenu obdrží putovní pohár, který převezme na slavnostním galavečeru ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Relax.

Všichni zájemci o účast v VI. South Bohemia Classic 2015 najdou přihlášku na internetových stránkách www.southbohemiaclassic.cz, kde se budou objevovat i další podrobnosti. Uzávěrku přihlášek do kategorií CLASSIC pro vozidla vyrobená do roku 1984 a EXCLUSIVE pro sportovní vozy vyrobené do roku 2015 pořadatelé stanovili na 12. srpna, počet startujících je kapacitou trasy omezen na 110.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2018: 13.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...