English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

South Bohemia Classic představuje zbrusu novou trať

Zařazeno : SBC

Pavel Kacerovský, 07.08.2015 11:56
Tisknout článek
Kategorie : Historici; zobrazeno : 7236x


Necelý měsíc zbývá do startu šestého ročníku South Bohemia Classic, setinové rallye určené pro majitele veteránských a sportovních vozidel. Do soutěže je týden před uzávěrkou přihlášeno 71 posádek, na které čeká více než 400 kilometrů trati s dvanácti testy přesnosti.
South Bohemia Classic představuje zbrusu novou trať
South Bohemia Classic představuje zbrusu novou trať

Účastníci zavítají ve dnech 4. a 5. září kromě známých lokalit Jihočeského kraje i do šumavské přírody, projedou ale také Německem a Rakouskem.

Soutěžní dvojice se začnou sjíždět na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. od páteční třetí hodiny odpolední, aby po prezentaci v Grandhotelu Zvon vyrazily v 18:30 na trať atraktivní 144 kilometrů dlouhé noční etapy. Do srdce jihočeské metropole se ale po několika kilometrech a návštěvě Hluboké nad Vltavou vrátí - na náměstí pro ně bude připraven jeden z testů přesnosti.

Poté kolona klenotů na čtyřech kolech nabere směr Kaplice, kde budou v tu dobu probíhat tradiční slavnosti. Po coffee breaku v městském parku posádky odjedou do Českého Krumlova na spanilou jízdu historickým centrem jednoho z nejhezčích měst v České republice. Tím ale první etapa zdaleka neskončí, před cílem v Dolní Vltavici je bude čekat pod rouškou tmy ještě spousta práce. První vozidlo přijede k čtyřhvězdičkovému Hotelu Relax v deset hodin večer.

V sobotu čeká na účastníky dalších přibližně 280 kilometrů. Z břehu lipenské přehrady naberou úderem půl deváté směr Prachatice a po dopolední kávě na Velkém náměstí budou pokračovat přes šumavská lyžařská střediska v Zadově a Churáňově na oběd v Kašperských Horách. Tamní náměstí bude v sobotu patřit výhradně South Bohemia Classic. Návštěvníci si prohlédnou zaparkovaná vozidla zblízka, uvidí je ale také v akci při testu.

Odpolední sekce nabídne průjezd dalšími malebnými lokalitami Šumavy, kterou následně posádky uvidí i z druhé strany. Pod hraniční horou Třístoličníkem u německého Haidmühle se zastaví v chatě Dreisesselalm na další coffee break a potom zamíří do rakouského Ulrichsbergu, odkud se přes Schöneben vrátí do Čech na druhý břeh Lipna u Nové Pece. Cíl soutěže je naplánovaný v 15:30 u Hotelu Relax v Dolní Vltavici, kde proběhne i slavnostní galavečer spojený s vyhlášením výsledků.

Další informace o VI. South Bohemia Classic 2015 včetně časů průjezdu všech míst na trase se budou průběžně objevovat na internetových stránkách www.southbohemiaclassic.cz.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Marcus Gronholm v Sosnové

/ Další video...