English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vilík Hájek teamu s Petákem prolétá létem

Zařazeno : Sprint 1503, Peták

Petr Eliáš, 12.08.2015 21:22
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4416x


 Josef Peták s Alenou Benešovou začali svou náročnou letní tour už při Rally Bohemia na počátku července, kam byl XTG Opel ADAM cup neplánovaně zařazen. V rychlém sledu po sobě pak následovaly jednodenní Sprintrally ve Vyškově a tradiční Pačejov.
Vilík Hájek teamu s Petákem prolétá létem
Vilík Hájek teamu s Petákem prolétá létem

I na těchto dvou soutěžích se závodilo o body do XTG Opel ADAM cupu, kde v současné době vévodí průběžné klasifikaci právě posádka Hájek teamu ve složení Josef Peták – Alena Benešová.Rally Vyškov byla v tomto roce soutěží s velmi rychlým profilem trati, kde nižší průměrnou rychlost zajišťovalo zejména množství retardérů a nejrůznější motanice v obcích na rychlostní zkoušce. Sám Josef Peták přiznává, že tyto extrémně rychlé úseky nejsou pro něj již to pravé a dravé mládí v podobě jeho soupeřů tak zejména v úvodu soutěže mělo docela výrazně navrch. Josef s Alenou nabrali časovou ztrátu, kterou se jim ale v závěru samotné soutěže po chybách a problémech soupeřů podařilo stáhnout na 4,6 vteřiny na vedoucího Petra Vraje jun. s Janem Mikulíkem, kteří odjeli velmi dobrou soutěž. Z Vyškova si tedy odváželi ceny a šeky za druhé místo v poháru.

To při Rally Pačejov byla situace oproti předchozímu Vyškovu o dost jiná. Josef s Alenou se vrhli do boje na oblíbené pačejovské soutěži s vervou, první tři rychlostní zkoušky vyhráli, a tím si vytvořili na čele poměrně slušný náskok. Jak je ale v XTG Opel ADAM cupu už pravidlem, nikdo nemá nic jistého do samotného závěru a bojuje se o každou vteřinu. V následujících rychlostních zkouškách se o výhru v RZ vystřídalo hned několik posádek a populární „Pepé“ musel pořádně tahat až do samotného závěru, o čemž svědčí jeho na desetinu stejný vítězný čas v závěrečné rychlostní zkoušce s další posádkou Vraj – Mikulík. Radost vítězné posádky Hájek týmu Josef Peták – Alena Benešová po projetí cílové rampy v Horažďovicích tak byla doslova hmatatelná. Josef Peták s Alenou Benešovou si tak před zbývajícími dvěma soutěžemi XTG Opel ADAM cupu upevnili svou vedoucí pozici.

 V mezičase mezi soutěžemi se Hájek team zúčastnil zákaznického dnu u svého partnera, firmy AUTO – STAIGER CZ, kde se prezentovaly oba žluté Opely Kadett C-GT/E s nimiž se v minulosti představilo hned několik hvězd rallysportu. Nechyběl ani aktuální Opel ADAM Josefa Petáka a Aleny Benešové. Sama posádka se akce rovněž zúčastnila a rozdávala podpisy návštěvníkům a hostům firemního dne.

Josef Peták, jezdec Hájek teamu: „Vyškovská rally byla na mě až příliš rychlá a to mi moc nevyhovuje. Postupně jsem se ale dostával do tempa a nakonec nás od vítězství dělilo jen 4,6 vteřiny. Zase jsem si o trochu více zvykl na auto a to se projevilo už teď v Pačejově. Tuhle soutěž mám opravdu rád a po zrušení Rally Příbram ji považuji za svůj domácí podnik. Startoval jsem tady už mnohokrát a líbí se mi tady. Všechno nám vycházelo hned od startu a bojovali jsme hlavně sami se sebou a s velkým vedrem. V autě jsme měli puštěné topení, aby se motor lépe chladil a byla to tedy dokonalá výheň. Podařilo se nám zvítězit, ale celou soutěž jsme se tahali s ostatními a byl to krásný závod. Celkově se mi líbí, jak se cup vyrovnal a závodí se ve vteřinách. To je to správné pohárové závodění, kdy rozhodují maličkosti. S dosavadním vývojem v poháru jsme spokojeni, vedeme, ale do konce zbývají ještě dva sprinty, tak nic není rozhodnuto.“

Jiří Hlávka, manažer Hájek Rally teamu: „Výkon Pepy a Alenky od Bohemky přes Vyškov a Pačejov zaslouží uznání. Byly to vlastně tři soutěže v jednom měsíci a to je na takto malý tým a posádku pořádný záběr. Je pěkné vidět, jak se v XTG Opel ADAM cupu tvrdě závodí, auta jsou vyrovnaná a rozhoduje výkon na trati. Pepík s Alenkou ukazují mladým rychlost a ti zase naopak dokážou občas pěkně „kousnout“ a vystrčit drápky. Myslím, že by časem z XTG Opel ADAM cupu mohli vzejít dobří soutěžáci.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Josef Peták se vrací k Renaultu

17.03.2012 09:19

Článek Hroch Rally Team, Česká rally

Racing-Mania.cz

Josef Peták před Valašskou rally

24.03.2011 14:00

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Peták se vrací s ADAMEM a Hájkem

Peták se vrací s ADAMEM a Hájkem

27.03.2015 09:48

Článek Petr Eliáš, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Utopená auta v české rally [+VIDEO] AKTUALIZOVÁNO

/ Další video...