English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Martina Daňhelová se na tratě vrátí až napřesrok – a nebude sama

Zařazeno : Daňhelová

Karel Špaček, 13.08.2015 18:13
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6379x


Úvod sezóny 2015 zvládly Martina Daňhelová s Karolínou Jugasovou velmi dobře a po úspěšných vystoupeních na Jänner Rallye, Rallye Šumava Klatovy a Rallye Český Krumlov vedla pilotka dámský pohár v rámci domácího šampionátu, ale i v Mistrovství Evropy.
Martina Daňhelová se na tratě vrátí až napřesrok – a nebude sama
Martina Daňhelová se na tratě vrátí až napřesrok – a nebude sama

Pro zbytek letošního roku má ale Jihočeška úplně jiné plány, než boje o body a vteřinky…

V kalendáři čteme srpnové datum a Martina Jerhotová Daňhelová při prvním pohledu do výsledkových listin vlastně stále plní svůj velký cíl daný pro tuto sezónu. Kombinace jejího úspěchu na lednové Jänner Rallye a naopak nezdarů soupeřek při dalších podnicích totiž vede k situaci, kdy je v tabulkách neustále zapsána jako vedoucí závodnice klasifikace „ERC Ladies“, a tedy dámského poháru v rámci evropského šampionátu. Ale přestože Mistrovství Evropy má před sebou ještě několik zastávek (přičemž nejbližší je dokonce na domácí půdě ve Zlíně), jihočeská pilotka už letos do bojů nezasáhne. Proč?

„Přišlo se na to, že v autě už jezdíme ne dvě, ale tři ženské, což prý není povoleno,“ na oko smutně vysvětluje světlovláska, zároveň ale vesele pomrkává: „Asi by to byl nepovolený doping či co, ale zkrátka a dobře, musím si na další start v rally počkat do doby, než se naše princezna narodí. Do konce roku by už měla být na světě, a tak pozvolna repasujeme auto a spřádáme plány na závodění v příští sezóně. Karolína Jugasová slíbila, že i napřesrok se mnou ráda pojede a já proto věřím, že se společně objevíme už na některé z jarních soutěží roku 2016. Do té doby se budu muset spokojit s tím, že i se svou princeznou budeme jen divačky a fanynky u tratí. Určitě ale bude koho povzbuzovat – táta Vlastimil pořád bojuje o titul ve třídě 8 a také Karolína už ví, že si vyzkouší sedadla spolujezdce vedle Jiřího Lichovníka i Pavla Vedry. Já mezitím budu naší budoucí závodnici dál seznamovat s rally – na jaře se s lékařským svolením vozila po tratích, teď si užije i zákulisí. Zatím se nám oběma daří velmi dobře, a tak doufám, že na jaře už bude moje princezna moci i sama fandit, až se s Kájou vrátíme na tratě! Budeme teď mít dostatek času i vymyslet úplně nový design našeho auta a jestli někdo přijde s dobrým nápadem, co by našemu Renaultu Clio R3 slušelo, tak ať se určitě ozve! Karolíně bych chtěla moc poděkovat za to, jak mne doteď skvěle navigovala - už se na naše další společné závodění opravdu moc těším. Našim příznivcům (speciálně Pájovi Janišovi) se naopak omlouvám, že jsem sezónu musela trochu zkrátit, moc ale doufám, že na nás nezanevřou a příští rok se s jejich fanděním opět setkáme. Se všemi se tedy dočasně loučím a volám – na shledanou na trati v příští sezóně!“ uzavírá Martina Jerhotová Daňhelová s úsměvem své povídání.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Dobojováno!

Dobojováno!

25.10.2013 19:37

Článek TOP Media, Česká rally

Když je zklamání silnější…

Když je zklamání silnější…

09.04.2015 12:44

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

LB Trans Racing před vrcholem sezony

LB Trans Racing před vrcholem sezony

29.08.2013 13:59

Článek Jiří Dokulil, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2019 - 10. etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...