English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Peugeot 2008 DKR se zúčastní se Silk Road Rally v Číně

Zařazeno : Peugeot

Radka Matthey, 26.08.2015 08:20
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 2815x


Peugeot 2008 DKR se na konci srpna poprvé od Dakaru zapojí opět do závodu. Dva vozy se od 29. srpna do 11. září zúčastní Silk Road Rally pořádané po trase legendární Hedvábné stezky, která vede po několika z nejimpozantnějších silnic v Číně.
Peugeot 2008 DKR se zúčastní se Silk Road Rally v Číně
Peugeot 2008 DKR se zúčastní se Silk Road Rally v Číně

Tým Peugeot Total čeká dech beroucí cesta vedoucí přes zemi, která dnes pro značku představuje nejvýznamnější trh. Tato účast na China Grand Rally, která je dnes známá pod označením Silk Road Rally, je jedním z klíčových momentů intenzivní přípravy týmu na Dakar 2016. Vozy budou řídit francouzské posádky ve složení Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret a Cyril Despres/David Castera. Čeká na ně výzva, v níž obstojí jen ti nejlepší.

Peugeot 2008 DKR prošel v rámci přípravy na závod řadou technických úprav. Na start se postaví v technické konfiguraci, která je interně označovaná jako 2008 DKR 2015 +. Při její přípravě byly využity zkušenosti získané v lednu během první účasti Peugeotu na Dakaru po 25 letech. Největší změny zaznamenalo odpružení a motor. Vůz byl opatřen novými pneumatikami Michelin, které umožnily snížit jeho hmotnost, ale přitom zvýšit výkon, aniž by to bylo na úkor robustnosti vozu.

Vůz představuje mezistupeň verze pro příští Dakar v lednu 2016. Využívá již řadu prvků, které byly otestovány během série letošních testů v Maroku. Ale tak zkušená sestava, jakou je Team Peugeot Total, ví moc dobře, že při testování novinek nemůže nic nahradit intenzitu závodu. Zapojení dvou vozů do China Silk Road Rally tak představuje rozhodující etapu v technickém vývoji vozu Peugeot 2008 DKR. Vývoj ostatně intenzivně pokračuje, protože v době, kdy Stéphane Peterhansel a Cyril Despres pojedou v Číně, bude Carlos Sainz na druhé straně zeměkoule intenzivně pokračovat v přípravě vozu pro rok 2016.

„Silk Road Rally se bude takovou generálkou na Dakar,“ uvedl jedenáctinásobný vítěz Dakaru Stéphane Peterhansel, který se čínské Silk Road Rally zúčastní poprvé. „Závod je pro nás velmi důležitý, protože je to nejdelší test, který můžeme absolvovat. Budeme moci kopírovat typ časového plánu a podmínek, s nimiž se setkáme v Jižní Americe. Některé silnice jsou si i velmi podobné.“

Pro Cyrila Desprese, který loni ve 40 letech přesedlal z motorek, s nimiž získal pět vítězství na Dakaru, za volant, nebude čínský závod jen příležitostí pro další seznámení se světem automobilů, ale také příležitostí, jak si zvyknout na svého nového spolujezdce Davida Casteru. Ten se zase bude muset aklimatizovat na svou novou roli.

„Pořád se mám hodně co učit o řízení auta na Dakaru a David se toho musí naučit ještě víc,“ poznamenal Cyril Despres. „Myslím si ale, že je dobré učit se spolu a navzájem si pomáhat. To, že společně porosteme jako tým, bude pro nás důležité. Mám v Davidovy schopnosti veškerou důvěru.“

David Castera není ve světě terénních rally žádným nováčkem. Má za sebou několik účastí v Dakaru na motorce, nejlépe se umístil v roce 1998, kdy získal třetí místo. „Nikdy by mě nenapadlo, že se stanu Cyrilovým spolujezdcem! Když s tím nápadem přišel poprvé, myslel jsem si, že žertuje. Stále ve mně dřímá závodnická duše, a když se objevila tato nová výzva, nemůžu se dočkat, až se postavím na start!“

China Silk Road Rally odstartuje v Si-anu téměř 1 000 km jihozápadně od Pekingu. Toto bývalé hlavní město Číny (pod jménem Čhang-an) je světově známé jako pohřebiště 6000 válečníků Terakotovy armády. Trasa, kterou připravil bývalý vítěz a organizátor Dakaru Hubert Aureol, povede posádky podél Velké čínské zdi i do vyprahlých pouští s obrovskými písečnými dunami. Trať vedoucí ve stopách Marca Pola a měřící 6 500 km povede přes hory i velmi husté lesy. Bude rozdělena do 13 etap a protne pět provincií: Šen-si, Ning-sia, Autonomní oblast Vnitřní Mongolsko, Kan-su a Sin-ťiang.

Pro Team Peugeot Total a Red Bull půjde o klíčový test, jak vysvětlil ředitel týmu Peugeot Sport Bruno Famin: „Naším hlavním cílem je pokračovat s týmy ve vývoji vozu a vyzkoušet nové prvky během závodu. Čína je pro nás navíc mimořádně významným trhem. Kromě přípravy se tedy nevyhýbáme příležitosti v tomto krásném prostředí zazářit.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Nový Peugeot 208 R2 - První testy

Nový Peugeot 208 R2 - První testy

15.04.2019 20:16

Článek Radka Matthey, WRC

Racing-Mania.cz

Peugeot 207 SUPER 2000: 100 prodaných vozů

16.01.2012 22:07

Článek Radka Matthey, WRC

Racing-Mania.cz

Peugeot může slavit třetí titul značek v IRC

13.09.2009 15:42

Článek Ondřej Krajča, IRC

Peugeot 208 T16 připraven na závody

Peugeot 208 T16 připraven na závody

14.03.2014 18:08

Článek Radka Matthey, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Peugeot potvrdil návrat na Dakar příští rok

/ Další video...