English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ČK motorsport vysílá na legendy dvě Škody 130 RS

Zařazeno : Legendy15

Pavel Kacerovský, 23.09.2015 16:01
Tisknout článek
Kategorie : Historici; zobrazeno : 5121x


V nabitém seznamu přihlášených posádek do třináctého ročníku Rallylegend v San Marinu letos nechybí zástupci ČK motorsportu. Jihočeský tým budou na Apeninském poloostrově reprezentovat posádky Marcel Tuček - Karel Mach a Jiří Urban - Petr Křivanec, obě se speciály Škoda 130 RS.
ČK motorsport vysílá na legendy dvě Škody 130 RS
ČK motorsport vysílá na legendy dvě Škody 130 RS

Týmová „eresa“ se vrací do San Marina poprvé od roku 2012, kdy ji tam již počtvrté vodil zkušený katovický pilot Jiří Trojan. Toho však v létě potkala nezaviněná civilní autonehoda, a tak boj o sekundy musí tentokrát vyměnit za rekonvalescenci svých zranění.

Za volant Škody 130 RS z roku 1976 tedy usedne Marcel Tuček, navigovat jej bude Karel Mach. „Jsem rád za příležitost, kterou jsem od ČK motorsportu dostal. Model 130 RS jsem v osmdesátých letech stavěl jako mechanik a řídil ho pouze při testech. Jinak jsem v něm závodil jen jako spolujezdec, poprvé v roce 1981 při Rallye Sigma v Olomouci,“ zavzpomínal létající Chod. „Do San Marina se těším, bude to pro mě vzpomínka na mladá léta, kdy jsme jezdili na Piancavallo nebo do Verony. Navíc v Itálii se vždy sejde kolem trati spousta nadšených diváků, kteří si závody opravdu užívají.“

Omládnout jede na „legendy“ také bývalý tovární pilot AZNP Mladá Boleslav Jiří Urban, který 22. září oslavil 71. narozeniny. Jezdec z Přísečné u Českého Krumlova v San Marinu startoval společně se svým zetěm Petrem Křivancem už vloni - a hned z toho bylo vítězství ve třídě H1.

„Moc se mi tam líbí. Jsou to ty správné legendy, tak jak je znám ze svého mládí. Chceme dojet do cíle, a když se to povede, určitě se nějaký výsledek zase dostaví. Nechal jsem zrepasovat motor, převodovku, vylepšili jsme brzdy, koupili nové ráfky… zkrátka jsme udělali maximum!“ říká odhodlaně Urban, jenž představí Škodu 130 RS z roku 1977 v barvách Barum teamu.

13th Rallylegend se koná ve dnech 8. až 11. října 2015 v pátém nejmenším státe na světě - Republice San Marino ležící poblíž italského letoviska Rimini.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 2017: 6.etapa [ZRUŠENO]

/ Další video...