English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

XIV. Setkání mistrů přinese atraktivní motorsport

Zařazeno : SM15

Petr Eliáš, 18.10.2015 12:18
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3587x


Čtrnáctiletá tradice podzimního setkání těch nejlepších automobilových závodníků z disciplín rally, rallycross a autokros bude pokračovat i v tomto roce, a tak je důležité si ve svém kalendáři poznamenat víkend 21. – 22. listopadu 2015.
XIV. Setkání mistrů přinese atraktivní motorsport
XIV. Setkání mistrů přinese atraktivní motorsport

Právě v těchto dnech se uskuteční XIV. Global Assistance Setkání mistrů na autodromu v Sosnové u České Lípy, kde prakticky celý rok probíhají nejrůznější sportovní akce, i akce zaměřené na bezpečnost silničního provozu ve zdejším Centru kurzů bezpečné jízdy. Loňský třináctý ročník byl okořeněn vzácnou návštěvou čtyřnásobného mistra světa v rally a vítěze Rallye Paris Dakar, Fina Juhy Kankkunena a i letos pořadatelé chtějí fanouškům v České republice nabídnout nějakou zahraniční hvězdu, jak prozrazuje ředitel autodromu Pavel Dušánek. „Když jsme sem v roce 2009 přivezli Sebastiana Loeba, byla to velká událost a měli jsme radost, jaký ohlas to u fanoušků motorsportu vyvolalo. Proto se i dál pokoušíme zvát do České republiky významné zahraniční závodníky, protože ne každý má tu možnost vyjet ven a vidět tyhle hvězdy v akci. Loni se nám ve spolupráci s týmem Ctirada Hájka podařilo přivézt na Setkání mistrů finskou legendu Juhu Kankkunena a i letos máme připravené překvapení v podobě hvězdy rally první velikosti. Zatím můžu prozradit, že znovu míříme mezi severské jezdce, ale protože není vše ještě na 100% dojednáno, tak zatím nemohu prozradit jméno. Brzy se ale dočkáte.“

Už nyní je ale jasné, že při XIV. Global Assistance Setkání mistrů uvidíme špičku domácích soutěžních jezdců s nejnovějšími automobily WRC, které aktuálně závodí v mistrovství světa, a také s těmi nejlepšími rally vozy z domácího mistrovství republiky v podobě automobilů R5 nebo S2000. Nebudou ale chybět ani starší dvoulitrová „wéercéčka“ a produkční automobily. I v autokrosu a rallycrossu je na co se těšit, a to dobře ví ti, kteří se Setkání mistrů zúčastňují pravidelně. V posledních letech totiž vždy mezi ty absolutně nejrychlejší zasáhly, jak autokrosová buggy, tak speciály z kategorie Supercars z rallycrossu.

Při letošním XIV. Setkání mistrů bude také možné vidět exhibici Martina Macíka s dakarským kamionem, jako malou ochutnávku a současně pozvánku na jarní Dakar show 2016, která se už teď připravuje v Sosnové na březen následujícího roku. V Sosnové se během víkendu 21. a 22. listopadu ale můžete těšit i na další doprovodné akce vonící benzinem, setkání se závodníky, výstavu závodní techniky, autogramiádu a další. Program XIV. Global Assistance Setkání mistrů bude mít i v tomto roce dnes už tradiční formát, a tak v sobotu 21. listopadu uvidíme na autodromu v Sosnové volné jízdy, kdy se účastníci seznamují s tratí a přitom vozí své partnery, kamarády nebo výherce nejrůznějších soutěží na místech spolujezdce. Neděle 22. listopadu 2015 bude od ranních hodin v Sosnové již zcela v duchu hlavního závodu, exhibičních akcí Setkání mistrů a diváci budou moci sledovat atraktivní motoristický program. Vstupenky na kryté i nekryté tribuny budou k dostání na pokladnách autodromu.
 
Více informací o XIV. Global Assistance Setkání mistrů a dalších akcích na autodromu v Sosnové najdete na www.autodrom.cz a na facebooku.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Tři otázky na Honzu… [+VIDEO]

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Rally Turkey 2019

WRC - Mistrovství světa, Maschl Vladislav
Rally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světa

10. South Bohemia Classic

Ostatní, Červ Jaroslav
10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní

ČMPR rally Kroměříž 2019

Česká rally, Caga Radek
ČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rally