English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Tarabus a Trunkát pátí ve ME 2015, a chtějí ještě výš!

Zařazeno : Tarabus

Aleš Holakovský, 04.11.2015 18:47
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 5463x


I po závěrečném podniku Rallye Du Valais patří české posádce Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát prestižní páté místo v konečném hodnocení Mistrovství Evropy v rally 2015. TaT uvidíme na soutěžích Mistrovství Evropy i v roce 2016, kdy budou chtít více než navázat na tento úspěch.
Tarabus a Trunkát pátí ve ME 2015, a chtějí ještě výš!
Tarabus a Trunkát pátí ve ME 2015, a chtějí ještě výš!

Moravská dvojice Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát obsadila v letošním Mistrovství Evropy v rally páté místo v absolutní klasifikaci. Ze šestice startů jejich startů v ME 2015 jich plná polovina skončila čtvrtou příčkou. Po jednom případě se podařilo obsadit sedmé a osmé místo. Jediné odstoupení v celé sezoně potkalo posádku za pouze na domácí Barum Czech Rally Zlín kvůli nesrovnalosti při dodávce paliva. Skončenou sezonu ve stručnosti shrnuje jezdec Jaromír Tarabus: „Získaná čtvrtá místa z Rakouska, Kypru a Řecka jsou jistě pěkným úspěchem. Zároveň jsme si ale vědomi stále značného rozestupu mezi námi a závodníky na vedoucích příčkách, čili máme před sebou ještě hodně práce ke zlepšování. V Irsku a Belgii jsme měli „štěstí v neštěstí“, když jsme se na obou soutěžích ocitli mimo trať. Vždy nás to sice stálo hodně času a ztrátu několika pozic, ale zároveň v obou případech příliš nechybělo a mohlo to skončit i odstoupením. Takže jsme rádi za to, jak to dopadlo, i vzhledem k celkovému výsledku sezony. Na obou těchto soutěžích jsme startovali poprvé, tak snad budeme moci nabité zkušenosti zúročit v příštím roce.“

„Globálně považujeme letošní sezonu za úspěšnou s celou řadou pozitiv, ale i míst, která se mohla podařit lépe. Příští rok zkusíme zaútočit na stupně vítězů v absolutní klasifikaci. I když je nám samozřejmě jasné, že při stávající konkurenci by pro takový úspěch muselo skutečně vše klapnout na 100 % od začátku roku až do konce. Snad nám k tomu v příštím roce dopomůže i moderní technika v podobě vozu kategorie R5, který jsme letos, s výjimkou nešťastné Barumky, ještě neměli k dispozici,“ vytyčuje odvážný cíl pro rok 2016 spolujezdec a zároveň manažer posádky Daniel Trunkát, a pokračuje: „I v příštím roce budeme využívat služeb týmu Kresta Racing. Zkušenosti Romana Kresty ohledně nastavení vozu a kvalita jeho týmu jsou pro nás i po čtyřech letech vzájemné spolupráce stále k nezaplacení. Doufejme tedy, že se nám podaří jubilejní pátý rok spolupráce oslavit v příští sezoně těmi nejlepšími výsledky. Za nás mohu slíbit, že to příští rok zkusíme ještě rychleji a lépe! ;-)“

„Chtěli bychom i na tomto místě poděkovat všem našim sponzorům a partnerům, bez kterých by nebyla naše účast v evropském šampionátu možná. Dále jsme rádi, že jsme jakožto reprezentanti ČR svými letošními výkony snad nezklamali a děkujeme Autoklubu České republiky, že nás podpořil v našem úsilí. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na naše fanoušky, kteří nám celý rok drželi palce u tratí i doma u počítačů a televizních obrazovek,“ uzavírají ohlédnutí za letošní sezonou a zároveň výhled do sezony příští Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem.  

Jaromíra Tarabuse budete mít aktuálně možnosti vidět v pátek 6. 11. od 18:00 hod. v Brně na autogramiádě s předními českými jezdci rally, kterou organizuje Autoklub ČR v prostorách Tiskového centra BVV, v pavilonu E.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Tarabus a Trunkát na Barum Rally se Škodou Fabia R5

Tarabus a Trunkát na Barum Rally se Škodou Fabia R5

06.08.2015 14:28

Článek Aleš Holakovský, ME

Racing-Mania.cz

Martin Prokop a Jaromír Tarabus pojedou Rally Kypr

13.10.2010 14:13

Článek BPA sport marketing, IRC

Barum - Kvalifikaci vyhrál Lappi a Tarabus

Barum - Kvalifikaci vyhrál Lappi a Tarabus

29.08.2014 09:45

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/TaT ve Valais: I malý útes může potopit skvělou loď [+VIDEO]

/ Další video...