English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Barumka se pojede opět v rámci evropského šampionátu!

Zařazeno : ME2016

Roman Ordelt, 06.11.2015 09:40
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 2604x


Nejvýznamnější automobilový podnik na území České republiky BARUM CZECH RALLY ZLÍN bude i v příštím roce součástí prestižního seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally jezdců (ERC).
Barumka se pojede opět v rámci evropského šampionátu!
Barumka se pojede opět v rámci evropského šampionátu!

Promotér šampionátu společnost Eurosport Events Ltd. zveřejnila předběžný kalendář deseti soutěží, kde zlínská rally opět figuruje mezi evropskou elitou v termínu 26. – 28. srpna 2016.  I v příštím roce se uskuteční šestačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín v osvědčeném termínu, a to tradičně poslední prázdninový víkend. Kalendář ještě podléhá definitivnímu schválení ze strany FIA Světové rady motoristického sportu na zasedání v  Paříži začátkem prosince.

Zlínská rally je nepřetržitě od roku 1984 součástí mistrovství Evropy a patří již desítky let k základním pilířům šampionátu na starém kontinentě. Barumka má za sebou velmi vydařený jubilejní pětačtyřicátý ročník, který vyhrála tovární posádka Škoda Motorsport Jan Kopecký, Pavel Dresler na voze Škoda Fabia R5. Kopecký vyhrál jako první jezdec v historii počtvrté zlínskou rally. Letošní ročník měl velmi zdařilý a hladký průběh. Do soutěže odstartovalo před zlínskou radnicí celkem 129 posádek z 25 států! Zlínští pořadatelé zůstali v letošním kalendáři ERC i po snížení soutěží z dvanácti podniků na deset a barumka bude v kalendáři mistrovství Evropy i v roce 2016! „Jsme velmi rádi, že se za nás postavili a podpořili nás Magistrát města Zlína, Zlínský kraj, dlouholetý generální partner Continental Barum s.r.o., Autoklub České republiky, agentura CzechTourism a mnoho dalších partnerů, díky kterým máme možnost rally na této úrovni uspořádat i v budoucnu. Těší nás, že i v obtížné ekonomické situaci barumka ze Zlína nezmizela. Za spolupráci a podporu všem děkujeme. Pořádáme rally v zemi, kde lidé fandí automobilovým soutěžím a při letošním ročníku byla skvělá atmosféra a parádní kulisa kolem tratě. Naše poděkování samozřejmě patří i Vám, divákům, kteří přijeli do Zlína,“ pověděl Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Pořadatelé barumky přinesli v rámci letošního ročníku více než jen sport a zaplněné hotely. Projektem JEDU NA DŘEŇ navázala barumka na loňskou www.happyrally.eu, která obletěla téměř celý svět. „Rozjeli jsme tento úspěšný projekt Jedu na dřeň a podařilo se nám oslovit 571 lidí, kteří se během jediného víkendu zařadili do registru dárců kostní dřeně. Za jediný víkend se podařilo získat 1% dárců z celého současného objemu registru. Fanoušci barumky ukázali, že všem bije srdce nejen pro rally, ale i pro dobrou věc. Stejně jako na erzetě, tak i v životě platí, že kdo může, ten pomůže,“ uvedl Ing. Jan Regner, zástupce ředitele zlínské rally.

Barumka se uskuteční v příštím roce jako předposlední rally desetidílného seriálu mistrovství Evropy, který odstartuje začátkem února v Lotyšsku a vyvrcholí koncem září na Kypru. Zlínská rally se pojede zároveň jako finálový šestý závod ERC Junior pro mladé nadějné jezdce a bude se započítávat do Mistrovství České republiky v rally 2016. Do kalendáře ERC se vrací po dvou letech asfaltová rally na Kanárských ostrovech a premiérově se pojede Rajd Rzeszowski v Polsku.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Kalendář ME 2016 včetně Barumky

Kalendář ME 2016 včetně Barumky

05.11.2015 18:15

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Problémy na testech Hyundaie [+2x VIDEO]

/ Další video...