WRC Wales CÍL: Omé vítězství pro Ogiera, druhou továrnou je Citroen

Martina Zikmundová, 15.11.2015 17:56
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 1795x

Silný vítr a děšť doprovázaly i třetí den soutěže, kterou vyhrál mistr světa Ogier z Francie (VW) před domácím Krisem Meekem na Citroenu a kolegou z VW Mikkelsenem.Pro Ogiera je to letos osmé vítězství ze 13 podniků. Ve WRC2 zvítězil Fin Suninen (Škoda Fabia S2000).

Především stabiní výkon Meeka, ale i dobrý finish ostberga zajistily druhé místo mezi týmy pro rok 2015 Citroenu. Jezdci týmu Hyundai, který skončil třetí, Sordo a Paddon rozhodně ostudu neudělali, když skončili čtvrtý a pátý. Ačkoli se mohlo zdát, že v poslední soutěži roku o moc neběží, kromě boje továren o druhé a třetí pořadí tu je ještě mnoho jezdců bez smlouvy pro rok následující. Jak to s nimi dopadne, si ale přečteme až za několik týdnů.

Dnešek nepřinesl v TOP 10 velké změny, všichni se snažili spíše v klidu dojet, až na Tänaka, který hned ráno havaroval ze čtvrtého místa.

Power stage vyhrál Latvala před Mikkelsenem a Kubicou, kteří se rozdělili poslední 3-2-1 bod sezóny.

Olavy vítězství se nesly ve smutném duchu teroristického útoku v Paříži a posádky se na pódiu fotily za francouzskou vlajkou.

Ve WRC 2 nakonec zvítězil Suninem, když vedoucí jezdec Francouz Camilli měl poslední dva testy poruchu motoru a skončil tedy druhý.