English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Máme o jednu závodnici víc!

Zařazeno : Daňhelová, Daňhel

Karel Špaček, 17.12.2015 09:10
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3205x


Očekávané se stalo skutkem, loňské vítězce Dámského poháru MČR v rally, Martině Daňhelové Jerhotové, se v pátek 11.12. v ranních hodinách narodila dcera Melanie! Veškeré sportovní ambice teď samozřejmě jdou stranou, sympatická Jihočeška (tedy ta starší z oněch dvou) se ale hodlá už na jaře 2016 zase za volant soutěžního vozu vrátit.
Máme o jednu závodnici víc!
Máme o jednu závodnici víc!

Jihočeský rodinný tým Daňhelových má letos za sebou velmi pestrou sezónu. Nejen v rally, ale i v soukromí. Martina Daňhelová se hned v lednu ujala vedení v klasifikaci „ERC Ladies“, tedy dámského klání v rámci seriálu Mistrovství Evropy, pak se však její další kroky pozvolna začaly ubírat i jiným než jen sportovním směrem. První dvě soutěže domácího mistrovství ještě odjela v posádce s Karolínou Jugasovou zcela podle původních plánů, po domácí Rallye Český Krumlov ale přišla svatba a s ní prodloužení jména loňské sprintové šampiónky třídy 8 o další příjmení Jerhotová. Červnová Rally Hustopeče pak byla poslední soutěží, kterou světlovlasá pilotka v sezóně 2015 absolvovala. „Přišlo se na to, že v autě už jezdíme ne dvě, ale tři ženské, což prý není povoleno,“ vtipkovala tehdy sympatická Jihočeška.

„No a pak už jsem to závodění musel v rodině zachraňovat jen já,“ směje se její tatínek, Vlastimil Daňhel a popisuje průběh sezóny ze svého pohledu: „Po dvou úspěšných jarních vystoupeních v Krumlově a Hustopečích, kde jsme s mojí spolujezdkyní Katkou Janovskou vybojovali dvě druhá místa ve třídě 8, jsme bohužel úspěšnou sérii přerušili a díky technické závadě při Rally Bohemia havarovali. Na Barum rally jsme po mé jezdecké chybě dopadli podobně, a tak jsme si aspoň trochu spravili chuť v říjnu, dojetím do cíle jednodenní Rally Klatovy. Dokončili jsme ji ve třídě jako pátí a v celoročním hodnocení nám patří čtvrtá příčka ve třídě 8. Pár týdnů poté se moje spolujezdkyně vydala na půlroční cestu na druhý konec světa, a protože jsem se ještě chtěl svézt, domluvil jsem se pro slušovickou Mikuláš rally na spolupráci s Danem Hamšíkem. Sice nám praskl náboj kola a ani tuto soutěž jsme tím pádem nedokončili, já už ale hlavně přemýšlel o Martině a její malé závodnici, která už byla na jarních soutěžích součástí dívčí posádky. No a v pátek 11. prosince jsem se dočkal a stal jsem se šťastným dědečkem! Všem se zatím dobře daří a Martina vzkazuje, že už teď vymýšlí strategii pro svůj start na květnové domácí Rallye Český Krumlov 2016!“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Máme o jednu závodnici víc!

Máme o jednu závodnici víc!

17.12.2015 09:10

Článek Karel Špaček, Česká rally

Dobojováno!

Dobojováno!

25.10.2013 19:37

Článek TOP Media, Česká rally

Když je zklamání silnější…

Když je zklamání silnější…

09.04.2015 12:44

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Racing-Mania.cz

LB Trans Racing v zájmu kamer

12.04.2013 08:11

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ogier a Meeke havarovali při testech [FOTO+VIDEO]

/ Další video...