English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Kolomý na Dakaru havaroval, Valtr si vylepšil své maximum

Zařazeno : Dakar16, Kolomý, Valtr

BUGGYRA media, 10.01.2016 09:59
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 4612x


Sedmá etapa Rallye Dakar byla pro Martina Kolomého smolná. Jezdec TATRA BUGGYRA RACING týmu havaroval a ztratil více jak dvě hodiny. Naopak úspěšné tažení má za sebou Jaroslav Valtr, který zajel osmý nejrychlejší čas a posouvá se vpřed. Tomáš Ouředníček se mezi automobily posunul do top čtyřicítky.
Kolomý na Dakaru havaroval, Valtr si vylepšil své maximum
Kolomý na Dakaru havaroval, Valtr si vylepšil své maximum

Ve včerejší etapě se účastníci Rallye Dakar přesunuli z Bolívie zpět do Argentiny. Hned v úvodu však Martin Kolomý dojel před ním startující pomalejší Kamaz, kterému od kol odlétl kámen a zablokoval řízení u Fat Boye. Následovala obrovská rána do skály, jenž měla za následek poškození chladiče a utržení kabiny. „Byla to strašná pecka. Davida bolela hlava ještě z předchozí rány a teď jsme dostali všichni další. Ztratili jsme opravami přes hodinu a půl, ale důležité je, že jsme všichni v pořádku. Samozřejmě to nevzdáváme, vždyť jsme v polovině!“ konstatoval Martin.

„Hned, jak jsme se dozvěděli, že měl Martin havárii, tak se snažíme na pondělní etapu od pořadatelů získat žolíka, aby mohli kluci startovat za elitní desítkou. Je tu ale opět problém se záplavami a sportovní komisaři zůstali uvězněni v Bolívii, takže stále nevíme, jestli se nám to podaří. Dnešní den byl hodně únavný,“ uvedl manažer týmu Jan Kalivoda.

Zcela odlišný průběh sedmé etapy zažil Jarda Valtr. Ten se od začátku držel mezi nejrychlejší desítkou a v cíli obsadil osmou příčku. Díky výsledkům v posledních třech etapách se Tatra Phoenix se startovním číslem 533 posunula na průběžnou 15. pozici. „Dnes to z pohledu profilu trati bylo o dost lepší a vyhovovalo nám to. První část byla spíše technická a ta druhá zase rychlá a v horách. Opět ale pršelo a dokonce i sněžilo, takže jsme tomu museli přizpůsobit tempo a raději jsme jeli opatrně. Zajeli jsme osmý nejrychlejší čas a stahujeme naší ztrátu z úvodu, i když to v tak silné konkurenci jde pomalu. Je mi ale samozřejmě líto Martina, který to měl parádně rozjetý. Ale to je prostě Dakar,“ uvedl v cíli sedmé etapy Jarda Valtr.

Další úspěšnou etapu má za sebou Tomáš Ouředníček, který dosáhl na 44. čas. V průběžné klasifikaci se posunul do čtvrté desítky. „S výjimkou motoru, který pořád nemá výkon kvůli nedostatku kyslíku, a potíží s tlakem paliva, bylo vše v pořádku. Krajina v této etapě byla překrásná, hlavně v bolivijské části. Lidé jsou tam úžasní, fanoušci stáli doslova na každém metru, byl to pro mě ohromný zážitek závodit v této zemi. Teď jsme nesmírně unavení a doufáme, že se zítra v Saltě konečně pořádně vyspíme,“ řekl Ouředníček.

Z důvodu přívalových dešťů musel odstoupit také polský motorkář Jakub Piatek, kterého na trati odnesla rozvodněná řeka. Zatímco Piatkovi se nic nestalo, jeho motocykl je nepojízdný. Problémy s velkou vodou má také tým TATRA BUGGYRA RACING. V Saltě jsou pouze závodní vozy a jeden servisní kamion. Další čtyři doprovodné vozy stojí mezi dvěma rozvodněnými řekami a silnice je až do ranních hodin uzavřena. Dva týmové novinářské vozy musely absolvovat průjezd horami ve výšce nad 4.500 m.n.m, aby se vůbec dostaly do bivaku.

Letošní 38. ročník Rallye Dakar má na svém kontě první oběť. Na 82. kilometru došlo v sedmé etapě ke střetu automobilu Francouze Lionela Bauda a třiašedesátiletého diváka, který střet s automobilem nepřežil.

Rallye Dakar je ve své polovině a v neděli na jezdce čeká odpočinkový den. To se však nedá říci o mechanicích, kteří budou mít se všemi třemi týmovými závoďáky plné ruce práce.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání

/Náhodné fotografie

ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/1.etapa Martina Kolomého

/ Další video...