English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Martin Prokop vybojoval při své premiéře na Rallye Dakar 14. místo

Zařazeno : Dakar16, Prokop

Martin Prokop Official Media, 19.01.2016 07:44
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 4023x


Český automobilový závodník Martin Prokop úspěšně absolvoval Rallye Dakar 2016. Při své premiéře na této soutěži vybojoval celkové čtrnácté místo a společně s navigátorem Janem Tománkem se stal nejlepší českou posádkou v kategorii osobních automobilů.
Martin Prokop vybojoval při své premiéře na Rallye Dakar 14. místo
Martin Prokop vybojoval při své premiéře na Rallye Dakar 14. místo

„To, pro co jsme na Dakar přijeli, se podařilo. Dojeli jsme do cíle a nasbírali jsme zkušenosti. Jsem šťastný, že jsem to zažil a že jsem byl součástí celého toho kolotoče,“ konstatoval Martin Prokop. Stálý účastník šampionátu WRC vyrazil na slavnou dakarskou rallye jako člen továrního týmu Toyota, aniž by měl jedinou závodnickou zkušenost ze závodu typu Rallye Dakar. Před soutěží absolvoval pouze několik testovacích dní, ale i přes to si za volantem počínal skvěle. Stejně tak se s nástrahami nejnáročnější vytrvalostní soutěže na světě dobře vyrovnal jeho navigátor Jan Tománek. Ten už na Rallye Dakar startoval v předchozích ročnících.

„Veškeré příběhy a zážitky, které jsme tady měli, se nedají ani vyjmenovat, jak byly silné. Musím říct, že přebily všechno, co jsem o Dakaru slyšel a co mi kdo vyprávěl. Je to silný zážitek,“ pokračoval juniorský mistr světa v rallye. Během rychlostních zkoušek vedoucích napříč rozmanitou jihoamerickou krajinou zažil radosti i strasti. Na úsecích odpovídajících svým prostředím rychlostním zkouškám z WRC patřil k nejrychlejším závodníkům v kategorii automobilů. Naopak v rozsáhlých dunových polích několikrát zapadl a ztratil drahocenný čas. Svůj závodní speciál Toyota Hilux navíc dvakrát převrátil. I přes to však v celkovém hodnocení obsadil čtrnácté místo, když na vítěze Rallye Dakar 2016 Stephana Peterhansela ztratil 5 hodin, 33 minut a 32 vteřin.  

„Jsem rád, že jsme napoprvé v cíli a že se nám to všechno nějak podařilo. Udělali jsme spoustu chyb, spoustu věcí jsme pokazili, ale taky se nám toho hodně povedlo a věřím, že jsme nezanechali špatnou stopu. Rozhodně u nás převažuje radost,“ dodal Martin Prokop.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Martin Prokop na startu Dakaru 2016

Martin Prokop na startu Dakaru 2016

15.10.2015 14:05

Článek Martin Prokop Official Media, Dakar

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC Onboards: Spain 2009: Prokop SS01

/ Další video...