English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallye Monte Carlo den třetí: konec pro Meeka i Latvalu, Ogier jede sólo

Antonín Straka, 23.01.2016 19:27
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 1962x


Sobotní etapa se vyznačovala maratonskými testy 51,55km dlouhým Lardier et Valenca - Faye a klasickým Sisteronem (36,6km). Zkázou pro Meeka se ale stala RZ 12 St Leger Les Melezes-La Batie Neuve 17,13km.
Mikkelsen je v soutěži rázem druhý
Mikkelsen je v soutěži rázem druhý

Hned úvodní maratonský test ukázal Ogier, kdo vévodí startovnímu poli, vyhrál a odsunul Meeka dalších 10,6s za sebe. Třetí dojel Latvala se ztrátou půl minuty, 37s ztratil Neuville. Další už měli ztrátu přes minutu. Souboj se odehrával mezi kamarády Mikkelsenem a Neuvilem, kteří si v tomto i následujícím testu vyměnili místa. V první RZ "zakopl" také Sordo, který poškodil kolo, pokračovat mol, ale propadl se na desáté místo.

"Bez splitů jsem netušil, co se na RZ děje, klouzalo to a bylo to ledovatější než jsem čekal," komentoval vstup do soutěže Ogier. "Na silnici leželo hodně zmrzlých kusů, dokonce i sníh, protože jsou občas kolem sněhové bariéry. Dělal jsem, co jsem mohl. Abyste jet první v Monte Carlu, musíte být mistr světa," vtipkoval jako vždy Meeke.

Na druhé RZ bylo všechno jinak pro Mikkelsena, který byl jediným borcem ze špičky, který obul čtyři pneu s hroty. Na první RZ ztratil minutu, ale na této vyhrál a to s náskokem 43,9s (na 17,13km). "Zvolili jsme nejlépe gumy, jel jsem hodně tvrdě na tom sjezdovém úseku. Ale po dvou RZ si nejsem jistý, že to byla správná volba," uvedl Nor. Druhý dojel Ogier a získal dalších 10s na Meeka. "Sklouzl jsem do široka a trefil něco na vnější straně zatáčky," řekl Brit "Byla to velmi těžká zkouška a po chybě jsem ztratil sebedůvěru," dodal.

Smutným hrdinou RZ 11 byl Latvala, který ze třetího místa průběžně havaroval, sklouzl do příkopu naplněného vodou, a dojel do cíle se zlomeným ramenem zavěření. Pokoušel se problém vyřešit, ale nakonec před RZ12 odstoupil.

RZ 11vyhrál Meeke před Ogierem a tato dvojice se ostatním už řádně vzdálila. "Instinkt říká zkoušej číst silnici, ale tady je to obtížné. Bylo tam mnoho černého ledu a místy zase rozbředlý sníh," komentoval podmínky tratě Meeke.

Tomu se stala osudnou následující erzeta, kdy nešťastně trefil nečistoty na trati a poškodil převodovku. Musel odstoupit.

"Je to škoda, Krisl byl velmi rychlý a nutil nás k dobrému výkonu, byl to vzrušující souboj. Teď je to pro mne úplně jiná rally a musím se soustředit na dojetí do cíle," řekl Ogier.

Protože pro zítra není systém Rally 2, ani Meek ani Latvala nebudou startovat. Do posledního dne soutěže tedy dvě minuty za Ogierem bude startovat Mikkelsen a za ním 12,5s Neuville. Čtvrtý pak zástupce Fordu Ostberg, pátý reprezentant Citroenu Lefebvre, šestý soukromník Bouffier, sedmý Tänak, osmý Sordo a devátý Evans na Fiestě R5.

WRC2 vede stále Evans s náskokem více než dvou minut před Kremerem a domácím Gilbertem.

Rallye Monte Carlo 2016 den třetí:

1. Ogier S. - Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) 3:19:05.7
2. Mikkelsen A. - Jaeger A. O. (Volkswagen Polo R WRC) +1:59.7
3. Neuville T. - Gilsoul N. (Hyundai i20 WRC) +2:12.2
4. Ostberg M. - Floene O. (Ford Fiesta RS WRC) +4:25.9
5. Lefebvre S. - Prévot S. (Citroën DS3 R5) +7:29.4
6. Bouffier Bryan - Bellotto Victor (Ford Fiesta RS WRC) +9:12.9
7. Tännak O. - Mölder R. (Ford Fiesta RS WRC) +10:42.3
8. Sordo D. - Martí M. (Hyundai i20 WRC) +10:44.5
9.Evans E. - Parry C. (Ford Fiesta R5) +17:14.5
10. Kremer A. - Winklhofer P. (Škoda Fabia R5)+19:26.4
11. Lappi E. - Ferm J. (Škoda Fabia R5 )+19:38.1

/ Zpět na přehled článků

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Al-Rajhi

/ Další video...