English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Na trati historického Monte Carla je Škoda 130 RS vidět

Zařazeno : Mach

Pavel Kacerovský, 01.02.2016 08:53
Tisknout článek
Kategorie : Historici; zobrazeno : 5859x


První klasickou etapou se čtyřmi regularity testy pokračoval v neděli devatenáctý ročník Rallye Monte-Carlo Historique 2016. Posádka Škody 130 RS týmu ČK motorsport dorazila po pěti stech kilometrech do cíle ve Valence s drobnými technickými problémy, které jí však nebrání pokračovat v soutěži.
Na trati historického Monte Carla je Škoda 130 RS vidět
Na trati historického Monte Carla je Škoda 130 RS vidět

„Na posledním testu nám shořel motůrek stěračů. I když bylo auto plné kouře, pořád jsme jeli, abychom nedostali penalizaci. Snad nám bude přát počasí a stěrače už nebudou potřeba,“ říká jezdec Karel Mach, zároveň ale nenechává nic náhodě. Náhradní díl do centra rallye přiveze z Lyonu českým rallyeovým fanouškům velmi dobře známý Dominique Laurent.

Věhlasnou soutěž ve francouzských Alpách zatím provází jarní počasí. „Venku chodíme v tričku a celou hvězdicovou jízdu z Barcelony jsme absolvovali v kraťasech,“ směje se navigátor Jan Bláha a poukazuje na silnou konkurenci, která se do Monte-Carla sjela. „I když je to náš už pátý start, na ty nejlepší nestačíme. Tříprocentní odchylka od ideálního času na úvodním testu stačila jenom na třetí stovku. Jsou prostě neuvěřitelní,“ vysekává poklonu soupeřům.

Po více než třetině odjetých ertet patří jihočeské „erese“ 223. příčka absolutního pořadí. „O výsledek nám nejde, v autě máme nainstalované mechanické tripmastery, stejné jako tam byly v roce 1977. Užíváme si atmosféru, která každoročně Monte provází. Jenom ten sníh a led letos chybí...“ dodává Karel Mach z týmu ČK motorsport.

Pondělní okruhová etapa kolem Valence s dalšími čtyřmi testy pravidelnosti měří necelých 320 kilometrů a startuje úderem pondělní sedmé hodiny ranní. Tým už na místě podporuje čtyřčlenná doprovodná posádka z jihu Čech.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ott Tänak testoval Fiestu WRC a nové pneumatiky DMACK [VI...

/ Další video...