English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ČK motorsport se Škodou 130 RS zdolal Rallye Monte-Carlo

Zařazeno : Mach

Pavel Kacerovský, 03.02.2016 17:22
Tisknout článek
Kategorie : Historici; zobrazeno : 6317x


Dvěma náročnými nočními testy měřícími přes sto kilometrů vyvrcholila během časného středečního rána letošní Rallye Monte-Carlo Historique. Jihočeská posádka Škody 130 RS týmu ČK motorsport ve složení Karel Mach a Jan Bláha figurovala po předposlední etapě z Valence do Monaka na dvoustém místě, povedeným finišem ale dokázala poskočit o pořádnou porci příček dopředu.
ČK motorsport se Škodou 130 RS zdolal Rallye Monte-Carlo
ČK motorsport se Škodou 130 RS zdolal Rallye Monte-Carlo

Při svém pátém startu v legendární soutěži tak zúročila nasbírané zkušenosti a skončila na 154. místě absolutně.

„Ke konci přestalo auto dobíjet, na Luceramu jsme dokonce museli vypnout světelnou rampu. Jsme ale úspěšně v cíli a navíc se pohybujeme v polovině výsledkové listiny!“ hlásil ve středu ráno s úsměvem na tváři Karel Mach. A měl k němu důvod. Vždyť do soutěže odstartovalo 297 posádek, v konečných výsledcích nefiguruje pouze 39 z nich.

Několik dvojic odstoupilo kvůli havárii právě během závěrečné Noci dlouhých nožů. „Co se týká umístění, už jsme tady v minulosti byli o něco úspěšnější. Závod se ale rok od roku zpřesňuje a kvalita konkurence i její technické vybavení je za tu dobu úplně někde jinde. Takže je to vlastně náš nejlepší výsledek,“ přikyvuje Jan Bláha, spolujezdec jediné české posádky klasifikované v cíli devatenáctého ročníku.

Většinu z 16 035 trestných bodů nasbírali Mach s Bláhou v úvodu soutěže. Jejich snaha vyvrcholila při průjezdu slavným průsmykem Col de Turini, kde pro ně pořadatelé připravili pořádnou porci dvaceti šesti tajných mezičasů. Škoda 130 RS tady posbírala penalizaci 770 bodů, což v přepočtu znamená odchylku 7,7 sekundy na testu dlouhém téměř 53 kilometrů. V průměru tedy posádka ČK motorsportu „netrefila“ každý měřený bod o pouhé tři desetiny!

Středeční odpoledne tráví Jihočeši na pobřeží Středozemního moře. A zatímco soutěží speciál už je připraven na cestu domů, celý tým se chystá na slavnostní galavečer v klubu Sporting Monte-Carlo.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Delecour testoval rallyového Aston Martina [2x VIDEO]

/ Další video...