English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Devadesátiletý PAMK Klatovy se připravuje na dubnové soutěže

Zařazeno : MMCR1601

Karel Špaček, 22.03.2016 19:05
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4831x


Letošní seriál Mistrovství České republiky v rally bude zhruba za měsíc zahájen 51. ročníkem Rallye Šumava Klatovy. Ta slavila už loni, letos má kulatiny její souputnice, 25. Historic Vltava Rallye. Aby jubileí nebylo málo, velké výročí letos slaví též přímo Pošumavský auto moto klub Klatovy v AČR, který pro obě soutěže zahájil příjem přihlášek a vydal základní dokumenty.
Devadesátiletý PAMK Klatovy se připravuje na dubnové soutěže
Devadesátiletý PAMK Klatovy se připravuje na dubnové soutěže

Ty jsou společně s dalšími informacemi již k dispozici na klubových stránkách www.pamk.cz.

Osmnáctým březnovým dnem roku 1926 byl pátek a v klatovském hotelu Bílá růže se sešlo 110 příznivců motorismu z Klatovska, aby na ustavující schůzi založili Pošumavský autoclub (PAC), který měl za úkol popularizovat motorismus na Šumavě. Do čela nového spolku byl zvolen František Svoboda, generální zástupce plzeňského pivovaru Prazdroj. Ani on, ani nikdo jiný ale tehdy ještě nemohl tušit, že tím pokládají základní kámen k dlouhé tradici trvající až do 21. století.

Dnes je Pošumavský auto moto klub Klatovy v AČR (následník PAC) jedním z nejvýznamnějších pořadatelů motoristických akcí nejen na Klatovsku, ale i v Čechách, no a už jen týdny jej dělí od uspořádání nejdůležitější klubové akce. Již o víkendu 28. – 30. dubna 2016 se uskuteční 51. Rallye Šumava Klatovy a společně s ní jubilejní 25. ročník Historic Vltava Rallye. Nebude samozřejmě chybět ani 2. Rallye Šumava Legend a zejména závodníky bude zajímat, že ke všem těmto soutěžím již byly zveřejněny základní dokumenty (tzv. zvláštní ustanovení) a že je už také možné na klubových stránkách vyplnit elektronickou přihlášku (na adresách entry.rallyesumava.cz a entry.vltavarallye.cz).  

Po nahlédnutí do těchto zvláštních ustanovení zjistíme, že letošní soutěže budou mít dvanáct rychlostních zkoušek o celkové délce 150 kilometrů. Trať vychází z osvědčeného modelu, a tak se v pátek po tradičním vstupním zápolení na Klatovském okruhu účastníci vydají na rychlostní zkoušky na západ od Klatov, kde na ně budou čekat rychlostní zkoušky Andělická a Koráb. Právě populární „Koráb“ bude při letošním ročníku se svou osmnáctikilometrovou délkou vůbec nejdelším testem a při porovnání s loňským harmonogramem je zřejmé, že se dočká opět pozměněné podoby.

Zbylých sedm rychlostních zkoušek čeká na závodníky v sobotu. Hned od rána se nepochybně budou odehrávat urputné boje na trati, vždyť jména vložek „Strašínská“ a „Drážovská“ zkušeným fanouškům signalizují náročné pošumavské silničky na jihovýchod od Sušice. Oba tyto testy mají délku přes šestnáct kilometrů a i díky jejich charakteru lze předpokládat, že právě na nich se může o konečném pořadí zásadně rozhodovat. Své místo v harmonogramu má v poslední době také divácky velmi populární Tedražická rychlostní zkouška, a protože organizátoři se snaží fanouškům vycházet co nejvíce vstříc, podařilo se jim i zařadit znovu i Městskou RZ. I ta se dočká odlišné podoby od loňského ročníku, její zařazení doprostřed sobotní etapy navíc umožní divákům lepší výhled na jezdecké výkony. A protože se letos na Klatovsku opět představí i tradiční Rallye Wiesbaden, je zřejmé, že Pošumaví i letos zažije v dubnu zajímavý sport a uvidí také velkou přehlídku krásných vozů.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Do Klatov přijedou všichni obhájci

Do Klatov přijedou všichni obhájci

18.04.2016 09:08

Článek Karel Špaček, Česká rally

GK Forge Roto Team před začátkem MČR 2016

GK Forge Roto Team před začátkem MČR 2016

27.04.2016 07:04

Článek GK Forge Roto Rally Team, Česká rally

Honza Černý míří na Šumavu

Honza Černý míří na Šumavu

27.04.2016 23:28

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Sordo: První pocit z i20 WRC je pozitivní [+VIDEO]

/ Další video...