English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Domácí sezona začíná týmu Duck Racing na Valašské Rally

Zařazeno : Sprint1601, Firla

CZO Media, 13.04.2016 23:52
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4949x


Valašská rally je neodmyslitelně spjatá s českou scénou automobilových soutěží a je jedno, zda se jedná o jednodenní, či dvoudenní závod. Podobně jako v nedávné minulosti se bude i letos jednat o soutěž jednodenní a prvního podniku Rallysprint Série sezony 2016 se zúčastní také posádka týmu Duck Racing Lumír Firla se Zdeňkem Jůrkou.
Domácí sezona začíná týmu Duck Racing na Valašské Rally
Domácí sezona začíná týmu Duck Racing na Valašské Rally

Pro tým pod vedením Petra Kačírka se sice bude jednat o první domácí závod letošní sezony, nicméně pražský tým je v závodním tempu již od ledna, když se právě Petr Kačírek zúčastnil hned čtyř závodů arabského okruhové šampionátu NGK Racing Series v Dubaji a Abu Dhabi.

„Letos to bude opět velmi náročná sezona. Vždyť doma se prakticky ještě nezačalo závodit a my už máme za sebou čtyři závody. V letošní sezoně se budeme opět soustředit na mistrovství zóny střední Evropy na okruzích, kterého se zúčastním já a Dan Skalický, a Lumír Firla nastoupí v Rallysprint Sérii. Novinkou je pak účast v MČR v automobilových soutěžích s Václavem Kopáček. Na podzim se pak chceme ještě zúčastnit Dubai International Rally,“ prozradil plány týmu Duck Racing Petr Kačírek.

Posádka Firla-Jůrka odstartuje do populární Valašky se startovním číslem 9 s již tradičním Subaru Impreza. Oproti loňskému roku se však bude jednat o starší Imprezu s označením N11. Z harmonogramu moravské soutěže zmizela oblíbená rychlostní zkouška okolo hradu Helfštýn, nicméně náhrada je více než adekvátní. Do programu Valašské Rally se po dlouhých letech vrací „erzeta“, která povede testovacím polygonem automobilky Tatra v Kopřivnice. Ta patřila ke klenotům Barum Rally. Rozhodovat se však opět bude nejspíše na obávaném testu okolo přehrady Bystřička.

„Už se moc těším, až zase usednu za volant závodního vozu, protože zima byla dlouhá. Valaška je krásná soutěž a ty erzety, co se jedou, jsou velmi náročné, ale mám je moc rád. Hlavně zkouška okolo Bystřičky je nádherná, ale očekávám, že to tam po zimě bude opět díky zbylému posypu v některých místech hodně klouzat. Letos pojedeme sice se starším vozem jak vloni, nicméně je celé kompletně zrepasované s novým motorem a převodovkou. Zatím si žádné velké cíle nedáváme, protože jsme přes zimu neseděli v závodním voze, nicméně pokud se nám podaří zajet nějaký kvalitní výsledek, budeme jenom rádi,“ prozradil Lumír Firla.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Firlovo vydařené léto

21.07.2010 10:50

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Valaška nabývá jasných rozměrů

Valaška nabývá jasných rozměrů

10.03.2016 14:55

Článek Dušan Póč, Česká rally

První přihlášení na Valašku

První přihlášení na Valašku

15.03.2016 09:27

Článek Dušan Póč, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Wilson: Chtěl bych takto bezpečná auta, když jsem závodil...

/ Další video...