English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Honza Černý míří na Šumavu

Zařazeno : MMCR1601, Černý

Petr Eliáš, 27.04.2016 23:28
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2810x


Úvod letošní sezony vyšel posádce MOGUL Racing Teamu ve složení Jan Černý – Petr Černohorský skvěle. Na prvním podniku Rallysprint série v České republice se jim při Valašské rally podařilo zvítězit.
Honza Černý míří na Šumavu
Honza Černý míří na Šumavu

MOGUL Racing Team má v plánu start na všech šesti soutěžích MČR v rally a tou první je nadcházející Rallye Šumava Klatovy, která odstartuje v pátek 29. dubna 2016 v západočeských Klatovech. Při loňské premiéře se Škodou Fabia S2000 a současně při prvním startu společně s Petrem Černohorským, se Janu Černému na Rallye Šumava podařilo vybojovat šesté místo absolutně.

MOGUL Racing Team vyrazí do 51. Rallye Šumava Klatovy ve stejné sestavě, jako v loňském roce, jen zkušeností se soutěžním automobilem Škoda Fabia S2000 má posádka o dost více, a stejně tak souhra jezdce a spolujezdce od loňského roku udělala velký pokrok. Ve startovním poli letošního ročníku Rallye Šumava Klatovy jsou více než dvě desítky čtyřkolek nejvyšší kategorie 2, případně vozů WRC, které mohou pomýšlet na umístění na stupních vítězů. Konkurence je tedy nesmírně silná a pro diváky to slibuje napínavou podívanou. Na startu se objeví i dvě tovární posádky z Mladé Boleslavi s vozy R5 a v této silné konkurenci bude chtít Honza Černý s Petrem Černohorským ukázat, že jejich špičkově připravená Škoda Fabia S2000, které v motoru koluje olej MOGUL, je stále soutěžním nářadím na té nejvyšší úrovni. Budou na to mít celkem dvanáct rychlostních zkoušek, které jsou rozdělené do dvou etap o celkové délce 150 kilometrů. Úvod soutěže už tradičně patří Činovskému okruhu u Klatov a legendární „špici“ s velkým diváckým místem. Během první etapy se bude závodit i za tmy. Cílem Rallye Šumava na náměstí Míru v Klatovech projedou nejrychlejší posádky v sobotu v podvečer.

Jan Černý, jezdec: „Musím říci, že jsme po Valašce v dobré náladě. Ona spíše trvá dobrá nálada a pohoda, ve které jsme na Valašku přijeli, a v tomhle rozpoložení chci odstartovat i do Rally Šumava. Při testu před Valaškou jsme našli správnou pohodu v autě a já si řízení užíval. Vzpomínám si na náš loňský start na Šumavě, kdy jsme spolu s Petrem seděli poprvé společně v závodním autě, a dnes jsme někde úplně jinde. Celý tým udělal obrovský pokrok a já také. Těším se na Šumavu, věřím, že můžeme zajet dobrý výsledek, a hlavně si chci jízdu užít a dobře reprezentovat naše partnery. Diváky zvu, ať se přijedou podívat přímo do Klatov, protože taková krásná startovní listina na téhle rally dlouho nebyla. Udělejte si čas, přijeďte, zastavte se u nás v servisu, protože to bude „dobře hustý“.

Petr Černohorský, spolujezdec: „Honza na Valašce jasně ukázal, že se bude chtít měřit s těmi nejrychlejšími. Zatím není stále na svém limitu, ani na limitu auta, a může jet ještě rychleji. Já mám radost, že můžu být u toho právě já, a že jsem tím, kdo mu může pomoci být ještě rychlejší. Jsem rád, že nás MOGUL intenzivně podporuje. Do první soutěže MČR v rally letos jdeme připraveni starty v Žiželicích, na Valašce, po velkém testu, a auto od Romana Kresty funguje skvěle. Na Šumavě bude letos obrovská konkurence, a tolik kvalitní techniky tady dlouho nebylo. My jsme tady proto, abychom zrychlovali. Honza na to má a já současně cítím, že čím pojede rychleji, tím ho časem začne brzdit můj věk a moje rozměry a hmotnost v autě. Zatím ale máme společně prostor ke zrychlování.“

Petr Kalach, marketing manager Paramo: „Jsme velmi rádi, že v týmu panuje veselá a optimistická nálada. Honza na Valašce předvedl, že je ve skvělé formě a že celý tým funguje perfektně. S Petrem jsou již sehraní a my jim přejeme do dalšího závodu hodně štěstí. Rally Šumava bude setkáním toho nejlepšího v našem automobilovém soutěžním sportu, zveme proto všechny milovníky rychlých kol již tento víkend do Klatov a posádce MOGUL Racing Teamu přejeme co nejlepší umístění.“

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Honza Černý míří na Šumavu

Honza Černý míří na Šumavu

27.04.2016 23:28

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

Jan Černý na Velikonoce v zeleném Irsku

17.04.2014 11:22

Článek Radka Matthey, ME

Racing-Mania.cz

Černý Kohout odstartoval na ostrovech

26.04.2013 07:51

Seriál Petr Eliáš, ME

Jan Černý prodal Fabii S2000

Jan Černý prodal Fabii S2000

08.08.2013 09:02

Článek Martin Klik, ME

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

Jan Černý před Valašskou rally v roli favorita

23.03.2017 18:14

Článek MOGUL ŠKODA ACA RACING, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Černého premiéra na bílém sněhu?

/ Další video...