English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

V barvách Subaru ČR pojede na Šumavě poprvé Kopáček

Zařazeno : MMCR1601, Štajf

Karel Špaček, 29.04.2016 09:22
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3135x


Sezóna 2016 bude pro tým, podporovaný společností Subaru ČR, zcela přelomový. Nově se v jeho barvách předvede smíšená posádka Václav Kopáček – Barbora Rendlová, která už v minulé sezóně předváděla s vozem Subaru Impreza WRX STI vynikající výkony.
V barvách Subaru ČR pojede na Šumavě poprvé Kopáček
V barvách Subaru ČR pojede na Šumavě poprvé Kopáček

Ty je v minulém Mistrovství České republiky vynesly až k druhé příčce v kategorii produkčních vozů (třídě 3) a letos by se rádi posunuli ještě o stupínek výš.

Mladá talentovaná dvojice měla přesně před rokem na šumavských tratích svoji společnou premiéru, která ale měla smutný konec. Z průběžně vedoucí příčky ve třídě 3 je totiž tehdy vyřadila banalita – v servisním areálu lehce zabloudili a protože rally je sportem, který si potrpí na přesnost, byla západočeská dvojice ze soutěže vyloučena. Chybku však odčinili na mnoha dalších podnicích a dnes již na ni pohlížejí s humorem. „Určili jsme letos člověka, který nám bude v inkriminovaném místě ukazovat správný směr, tak snad se už nespletu,“ usmívá se sympatická navigátorka.
 
Letošní Rallye Šumava Klatovy chystá již svůj jedenapadesátý ročník, Barbora tu však bude startovat teprve podruhé a populární ´Venda´ potřetí. Premiéru měl v roce 2012, kdy obsadil výtečnou pátou příčku celkového pořadí, mezi produkčními vozy byl tehdy se starší modifikací vozu Subaru stříbrný. „Nedostatek zkušeností s tratí by ale nemusel být tak velkým handicapem, Venda je totiž typem jezdce, který si tratě příliš nepamatuje a hodně věří svému rozpisu. I proto se jej snažíme mít co nejpřesnější,“ vysvětluje Rendlová. Osmadvacetiletý pilot má však trochu jiný názor: „Cítím, že nejsem po zimní přestávce ještě v optimální pohodě. V závodním autě jsem naposledy seděl při říjnové Rally Klatovy, a tak mám pocit, že jsem trochu ztratil cit pro psaní přesného rozpisu. Navíc jsem měl zdravotní problémy, kvůli kterým jsem musel vynechat například Pražský rallysprint. Na poslední chvíli jsme museli vyřešit také technické potíže s motorem a nestihli jsme tedy ani pořádně testovat. Vše musíme dohnat při pátečním shakedownu,“ zamýšlí se Václav Kopáček.  
   
Jeho spolujezdkyně Barbora Rendlová je tradičně optimističtější: „Věřím, že soutěž zvládneme dobře. Venda je vynikající pilot a v minulé sezóně jsme často museli překonávat různé překážky. Máme za sebou už seznamovací jízdy a i tratě vypadají velmi zajímavě. Jsou poměrně svižné, ale zejména Strašínská rychlostní zkouška se mi líbí. Jsem zvědavá, jakým počasím nás Šumava přivítá. Při seznamovacích jízdách se místy proháněly nad tratí i silné sněhové přeháňky, jinde jsme naopak ve volných chvilkách mohli obdivovat, jak se na prosluněných loukách pasou kravičky…“

Dodejme ještě, že mladá posádka týmu Duck Racing Subaru ČR bude mít na svém voze Subaru Impreza WRX STI startovní číslo 23 a ve své třídě bude čelit konkurenci celkem šestnácti dalších posádek. Rallye Šumava Klatovy odstartuje z klatovského náměstí v pátek krátce po sedmnácté hodině.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Ve znamení sbírání zkušeností

Ve znamení sbírání zkušeností

02.05.2016 21:33

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Barum - Shakedown a kvalifikace na VIDEU

/ Další video...