English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Skvělý výkon vynesl továrního pilota týmu ŠM Tidemanda do vedení v Portugalsku

Zařazeno : MS1605, Tidemand

Škoda Motorsport, 21.05.2016 07:55
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3524x


Po skvělém výkonu nastoupí duo továrního týmu ŠKODA Motorsport Pontus Tidemand/Jonas Andersson do dvou finálových dnů Portugalské rally jako vedoucí posádka WRC 2. Rychlé Švédy, kteří v celkem osmi rychlostních zkouškách ve čtvrtek a v pátek šestkrát zajeli nejlepší čas, nezastavil ani defekt pneumatiky.
Skvělý výkon vynesl továrního pilota týmu ŠM Tidemanda do vedení v Portugalsku
Skvělý výkon vynesl továrního pilota týmu ŠM Tidemanda do vedení v Portugalsku

ŠKODA Fabia R5 je dosud nejúspěšnějším vozem v páté soutěži letošní sezóny FIA Mistrovství světa v automobilových soutěžích (WRC 2) – z pěti nejrychlejších pilotů v průběžném hodnocení tři důvěřují technicky vyspělé „čtyřkolce“ značky ŠKODA.

„I přes drsné podmínky na kamenitých cestách bylo pro mne potěšením řídit náš vůz ŠKODA Fabia R5. Odpoledne jsme po defektu pneumatiky už byli opatrnější,“ říká Tidemand. „Na tomto průběžném výsledku se dá stavět. Ale ještě zdaleka není vyhráno, neujeli jsme ještě ani polovinu měřených kilometrů.“ V sobotu a v neděli čeká Pontuse Tidmanda a Jonase Anderssona ještě více než 230 kilometrů, do kterých tato tovární posádka odstartuje s náskokem 35,5 vteřin před druhou posádkou Nicolás Fuchs/Fernando Mussano (PE/PE). Také vítězové Argentinské rally v sérii WRC 2 jedou ve voze ŠKODA Fabia R5.

Pontus Tidemand se do vedení dostal hned v první rychlostní zkoušce ve čtvrtek večer. V pátek se šampion Asijsko-pacifického mistrovství za slunečného počasí předvedl v nejlepší formě. V nejdelší rychlostní zkoušce Ponte de Lima 1 (27,44 kilometrů) ujel Tidemand Elfynu Evansovi (GB) – vedoucímu jezdci v celkovém hodnocení sezóny WRC 2 – o celých 16,1 vteřin. V pátek následovali čtyři další nejlepší časy, mimo jiné i v šesté rychlostní zkoušce, navzdory defektu pneumatiky. Tisíce fanoušků kolem trati byly nadšeny výkonem pětadvacetiletého Švéda, který i při premiérové speciální rychlostní zkoušce v historickém centru Porta předvedl dokonalou show s nejlepšími časy ve WRC 2.

Méně štěstí měla druhá tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ), která byla po první rychlostní zkoušce Portugalské rally ještě na druhém místě. Zkušený pilot měl ale odpoledne na šotolinových cestách, které na lidi i materiál kladly nejvyšší nároky, hned dva defekty a rychlostní zkoušky v Portu se už nemohl zúčastnit. „Dnes to nebylmoc úspěšný den. Měli jsme dva defekty, ale jen jednu rezervu. V sobotu a v neděli se do rally vrátíme a ze všech sil se pokusíme zase propracovat co nejvýš,“ komentuje Jan Kopecký.

V obou finálových dnech posádky čeká ještě deset rychlostních zkoušek, mezi nimi i legendární rychlostní zkouška Fafe, která se pojede v neděli. Konečné výsledky ukáží, jestli posádka Pontus Tidemand/Jonas Andersson po druhém místě ve své domácí Švédské rally oslaví i další špičkové umístění.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Tidemand

/ Další video...