English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Dramatický den pro vedoucího jezdce Pontuse Tidemanda

Zařazeno : MS1605, Tidemand, Kopecký

Škoda Motorsport, 22.05.2016 06:46
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 2740x


Po dramatickém dni vstupují rychlí Švédové Pontus Tidemand/Jonas Andersson jako vedoucí posádka do finále Portugalské rally.
Dramatický den pro vedoucího jezdce Pontuse Tidemanda
Dramatický den pro vedoucího jezdce Pontuse Tidemanda

Tovární posádku postihl při předposlední sobotní rychlostní zkoušce defekt pneumatiky, ale i přesto do nedělních posledních čtyř rychlostních zkoušek vyjede s náskokem 32,0 vteřin před druhou posádkou s vozem téže značky – duem Nicolás Fuchs/Fernando Mussano (PE/PE). Přitom budou muset dvakrát absolvovat i legendární rychlostní zkoušku Fafe. ŠKODA Fabia R5 nadále dominuje jak pátému závodu letošní sezóny FIA Mistrovství Evropy v automobilových soutěžích, tak i celkovému hodnocení WRC 2: Pět jezdců z první šestky jede v soutěžním speciálu z Čech.

„Byl to opravdu tvrdý den s mnoha vzestupy a pády! Dopoledne jsme si vytvořili hezkou časovou rezervu, ale ta kvůli defektu přišla zase vniveč. Ale tak už to v rally chodí –nakonec jsme se zase probojovali zpátky na špičku,“ komentuje Tidemand. Dopoledne po nehodě v nejdelší rychlostní zkoušce Amarant 1 (37,67 kilometru) vypadl z druhého místa Brit Elfyn Evans – aktuálně vedoucí jezdec celkového hodnocení WRC 2. Při prvním průjezdu touto rychlostní zkouškou zajel skvělý čas právě šampion z Asijsko-pacifického mistrovství Tidemand.

Jeho náskok před Nicolásem Fuchsem vzrostl na jeden a půl minuty, ale pak Tidemanda na prvním kilometru rychlostní zkoušky Marão 2 postihl defekt pneumatiky. Fuchs tak do poslední sobotní rychlostní zkoušky vyjel s nepatrným náskokem 2,6 vteřiny, ale Tidemand při druhém průjezdu rychlostní zkouškou Amarante působivým způsobem vrátil úder. Tidemand i Fuchs jedou ve vozech Fabia R5.

„Máme sice zase malý náskok, ale i tak to bude tvrdý boj. V této rally je možné opravdu všechno. Proto si musíme až do poslední vteřiny udržet maximální koncentraci a chladnou hlavu,“ říká Tidemand. Posádky už mají za sebou více než 300 měřených kilometrů, v neděli je česká ještě 67,32 kilometrů. A bude to určitě napínavé, protože jako poslední je na programu rychlostní zkouška Fafe. K trati se vypraví desetitisíce fanoušků, aby soutěžní speciály viděli na jednom z nejslavnějších skoků ve světě rally.

Druhá tovární posádka značky ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) se po dvou včerejších defektech do rally v sobotu zase vrátila. Oba zkušení závodníci si díky několika velice dobrým zajetým časům výrazně polepšili v celkovém hodnocení. „Uděláme všechno pro to, abychom se i nadále posouvali vpřed. Sbíráme cenné zkušenosti pro další soutěže,“ komentuje Kopecký.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Hothess Mikuláš Rally 2019

Česká rally, Caga Radek
Hothess Mikuláš Rally 2019 - Česká rallyHothess Mikuláš Rally 2019 - Česká rallyHothess Mikuláš Rally 2019 - Česká rally

Hothess Mikuláš Rally 2019

Česká rally, Staněk Lukáš
Hothess Mikuláš Rally 2019 - Česká rallyHothess Mikuláš Rally 2019 - Česká rallyHothess Mikuláš Rally 2019 - Česká rally

W4 Rallye 2019

Ostatní, Červ Jaroslav
W4 Rallye 2019 - OstatníW4 Rallye 2019 - OstatníW4 Rallye 2019 - Ostatní