English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jan Kopecký chce posílit své vedení v českém mistrovství v rally

Zařazeno : MMCR1602, Kopecký, Tidemand

Škoda Motorsport, 24.05.2016 14:51
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5993x


Tým ŠKODA Motorsport si pro 44. Rally Český Krumlov stanovil náročné cíle: zopakovat loňský úspěch, pokračovat ve vítězné sérii a posílit vedoucí pozici v českém mistrovství (MČR). Loňští vítězové Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) by v druhém závodu českého mistrovství rádi potvrdili druhým vítězstvím v sezóně svou vedoucí pozici.
Jan Kopecký chce posílit své vedení v českém mistrovství v rally
Jan Kopecký chce posílit své vedení v českém mistrovství v rally

Tovární posádka Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) bude v pátek a sobotu v České republice startovat už podruhé v této sezóně. O uplynulém víkendu zajistili rychlí Švédové týmu ŠKODA Motorsport při Portugalské rally první vítězství v letošní sezóně FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2).

„Double Jana Kopeckého a Pontuse Tidemanda v Rally Šumava Klatovy byl perfektním vstupem do Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích,“ říká šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. „Těší nás, že se budeme opět moci představit v domácím prostředí. Loňská Rally Český Krumlov byla co do dramatičnosti nepřekonatelná. Až v úplně poslední rychlostní zkoušce rozhodl Jan Kopecký souboj ve svůj prospěch,“ vzpomíná Hrabánek.

Na druhém z celkem šesti závodů MČR se počítá s účastí tisíců fanoušků. Tradiční akce začíná v pátek v Českých Budějovicích a končí po celkem 14 rychlostních zkouškách a 167,08 měřených kilometrech v sobotu v Českém Krumlově.

Jan Kopecký by teď mohl nejen dosáhnout druhého vítězství v sezóně, ale po letech 2012 a 2015 by tuto soutěž mohl vyhrát i potřetí. „Chceme bojovat o vítězství, proto musíme podat špičkový výkon. Mimo jiné nás přitom pořádně proženou Pontus Tidemand nebo Václav Pech,“ říká čtyřiatřicetiletý pilot. Kopeckému se ve voze ŠKODA Fabia R5 podařilo vyhrát posledních šest závodů MČR v řadě – jeden letos a zbývající v minulém roce.

Pro Pontuse Tidemanda a jeho spolujezdce Jonase Anderssona je Rally Český Krumlov druhým vystoupením v českém mistrovství. „Jonas a já už se na druhou rally ve vlasti značky ŠKODA těšíme, protože zdejší fanoušci jsou naprosto skvělí,“ říká pětadvacetiletý Tidemand.

Stejně jako při Rally Šumava Klatovy budou posádkám Kopecký/Dresler a Tidemand/Andersson v jižních Čechách konkurovat zákaznické týmy s vozy značky ŠKODA. Vojtěch Štajf/František Rajnoha (CZ/CZ) na start nastoupí s celosvětově úspěšnou technicky vyspělou „čtyřkolkou“ FABIA R5. Štajf startuje za Klokočka ŠKODA Czech National Team.

ŠKODA si na Rally Český Krumlov pro fanoušky motoristického sportu opět připravila něco mimořádného. Vedle bohatého doprovodného programu ve ŠKODA Parku značka pořádá i soutěž, v níž mohou účastníci vyhrát vůz ŠKODA Octavia RS 230 na jeden rok. „Vstup do této sezóny MČR se značce ŠKODA perfektně vydařil – jak na závodních tratích, tak i mimo ně,“ říká Michal Pres, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika. „V tomto trendu chceme při Rally Český Krumlov pokračovat a fanouškům ve ŠKODA Parku opět nabídnout atraktivní program.“

Na jihu Čech se budou prohánět nejen speciály FABIA R5 a další soutěžní vozy ve startovním poli mistrovství ČR, součástí bohatého motoristického víkendu bude také 5. New Energies Rally Český Krumlov pro automobily s alternativními pohony. Ta se letos dostala do kalendáře mezinárodního Poháru FIA (FIA Alternative Energies Cup) a její význam potvrzuje účast prezidenta Mezinárodní automobilové federace FIA Jeana Todta. Značka ŠKODA má zastoupení i v této soutěži – mimo jiné vozem ŠKODA OCTAVIA Combi 1,4 TSI G-TEC. Česká automobilka tak potvrzuje svůj zájem o rozvoj alternativních pohonů a prokazuje technické schopnosti při vývoji a výrobě ekologicky šetrných motorových vozidel. Technologie CNG patří k nejdůležitějším pilířům její strategie trvale udržitelného rozvoje. OCTAVIA G-TEC, spalující benzin i stlačený zemní plyn, se mezi zákazníky těší značné popularitě. Během 2 let na trhu se jen v České republice pro model ŠKODA OCTAVIA G-TEC rozhodlo více než 3000 zákazníků.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Krumlov - Po 1. etapě v čele Kopecký

Krumlov - Po 1. etapě v čele Kopecký

28.05.2016 00:36

Článek Dalibor Benych, Česká rally

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...